Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co bude s ‚evropskou‘ CEFC? Tvrdík zpochybňuje odvolání vedení

Události

  6:00
V evropské CEFC nastoupil po Jaroslavu Tvrdíkovi krizový management, ruský premiér Dmitrij Medveděv představí Vladimiru Putinovi návrh svého budoucího kabinetu a Rada OSN bude jednat o vyhrocení izraelsko-palestinského konfliktu.

KVĚTEN - Zástupci čínské CEFC, mezi nimi i Jaroslav Tvrdík, hovoří o nepřátelském převzetí své evropské divize českou společností J&T. Čínská společnost se bránila s tím, že závazky vůči J&T hodlá splatit, ta prý ale peníze nechce přijmout. foto: Reuters/Aizhu Chen

Co bude s evropskou CEFC? Čínská CEFC v dohodnutém termínu neuhradila pohledávky vůči J&T. Česká společnost proto ve čtvrtek přebrala výkon akcionářských práv v CEFC Group, odvolala její představenstvo a dosadila krizový management. V představenstvu tak mimo jiné skončil jeho dosavadní místopředseda Jaroslav Tvrdík. Dnes budeme sledovat další vývoj okolo problematické firmy, podle Tvrdíka totiž měla lhůta pro splacení částky, kterou údajně disponuje, skončit až dnes ve 14 hodin.

Babiš u ‚sousedů‘. Český premiér v demisi Andrej Babiš dnes navštíví Slovensko a Rakousko. V 11 hodin spolu se slovenským kolegou Petrem Pellegrinim vystoupí v Bratislavě na panelu věnovaném EU. Ve Vídni bude s kancléřem Sebastianem Kurzem jednat o unijních i dvoustranných záležitostech.

Libeňský most a osud koalice. Co přinese noční jednání zástupců ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) v rámci dohodovacího řízení, které vyvolaly mimo jiné spory o osud Libeňského mostu na předčasně ukončeném jednání zastupitelů předminulý týden? Rozpadne se křehká pražská koalice?

Budoucnost Invalidovny. Dnes dopoledne dojde k předání budovy Invalidovna do správy Národního památkového ústavu, který představí své plány s objektem.

Noví ruští ministři. Ruský premiér Dmitrij Medveděv by dnes měl informovat prezidenta Vladimira Putina o návrhu na personální obsazení jednotlivých ministerstev příští ruské vlády, čekají se změny. Dnes zároveň navštíví ruského prezidenta německá kancléřka Angela Merkelová, s Putinem se sejde v Soči.

Vyhrocená situace okolo Jeruzaléma. V Ženevě dnes zasedne k mimořádnému jednání Rada OSN pro lidská práva kvůli nejnovějšímu vývoji v Pásmu Gazy. Situace se vyhrotila kvůli několikatýdenním protestům na hranicích Pásma Gazy s Izraelem, kde v pondělí izraelská armáda zastřelila šest desítek protestujících. I dnes se na těchto hranicích očekávají protesty, zřejmě ale nebudou tak masové jako v pondělí. Vyhrocením konfliktu mezi Izraelci a Palestinci se bude v Istanbulu zabývat i mimořádný summit Organizace islámské spolupráce. V turecké metropoli se chystá demonstrace na podporu Palestinců, k níž vyzval prezident Recep Tayyip Erdogan.

Hamáček míří do krajů. Předseda ČSSD Jan Hamáček a statutární místopředseda Jiří Zimola se dnes večer zúčastní jednání předsedů místních organizací ČSSD v Ústeckém kraji. Řešit se bude účast na vládě s hnutím ANO.

Noci v muzeu. Začíná 14. ročník festivalu muzejních nocí. Bude probíhat až do 9. června, návštěvníkům se maximálně za symbolické vstupné zpřístupní desítky muzeí, galerií a dalších institucí po celé zemi. K národnímu zahájení akce dojde v 15 hodin v Hradci Králové.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!