Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zeman jmenuje Mlsnu šéfem antimonopolního úřadu, Petřínská rozhledna zazáří jako dík zdravotníkům

Petřínská rozhledna foto: MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Prezident Miloš Zeman dnes jmenuje náměstka ministra vnitra Petra Mlsnu novým předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Mlsna ve funkci nahradí Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda.

Dnes končí akce Světlo lékařům, kdy se postupně ve všech krajích na budovách nemocnic rozsvítil symbol srdce a baterie, jako výraz vděku a signál podpory. Akce začala 24. listopadu.

Při příležitosti charitativní akce Dárcovské úterý a jako poděkování zdravotníkům bude dnes nasvícena Petřínská rozhledna v Praze.

U Obvodního soudu pro Prahu 1 proběhne jednání v případu bývalých příslušníků StB, kteří podle obžaloby na přelomu 70. a 80. let v rámci takzvané akce Asanace šikanovali a nutili k emigraci chartisty a lidi nepohodlné komunistickému režimu.

Obvodní soud pro Prahu 2 se bude znovu zabývat případem bývalého ministra pro místní rozvoj Rostislava Vondrušky viněného z toho, že použil dárkové poukazy zaplacené státní agenturou CzechTourism pro své soukromé účely nebo je rozdal známým.

Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) dnes vystoupí na tiskové konferenci k zahájení prodeje elektronické dálniční známky.

Dnes také začíná řádná prosincová schůze sněmovny. Poslanci opětovně projednají předlohy vrácené Senátem, mimo jiné novou odpadovou legislativu a novelu proti suchu. Sněmovní hospodářský výbor pak posoudí na neveřejné schůzi pozměňovací návrhy k předloze, která se týká výkupu elektřiny z plánovaného bloku Jaderné elektrárny Dukovany.

V 20:00 končí on-line aukce uměleckých děl ve prospěch projektu Paměť národa, na které bylo možné pořídit si díla významných českých autorů napříč generacemi, například Tomáše Císařovského, Jiřího Suzanského, Krištofa Kintery a dalších. Pořádá společnost Post Bellum k výročí 17. listopadu.

Představitelé Evropské unie, členských států a farmaceutických firem budou na Evropském zdravotnickém summitu v Bruselu hovořit mimo jiné o výrobě a distribuci vakcín proti covidu-19.

Vzhledem k vývoji koronavirové pandemie bude v dalších zemích docházet k úpravám preventivních opatření. V Irsku se uvolňují restrikce a otevřou se obchody, kadeřnictví, tělocvičny, muzea či hotely. V Belgii se otevírají obchody. Poslanci dolní komory britského parlamentu pak budou hlasovat o zavedení třístupňového systému pro Anglii, který má nahradit plošná opatření.

Dnes rovněž končí lhůta, dokdy má Arménie podle dohody o ukončení bojů v Náhorním Karabachu předat Ázerbájdžánu lačinský okres, přes který vede koridor spojující Arménii s Náhorním Karabachem.

Autoři: ,

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...

Mohlo by vás zajímat