Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

6.10.1989: Německá fronta - na ambasádě NSR v Praze dostali víza

Ekonomika

  5:01
PRAHA - Událostí těchto dní je bezesporu masový exodus tisíců východních Němců do západní, svobodnější části Německa. To vše ve chvíli, kdy hroutící se východoněmecký režim pod taktovkou Ericha Honeckera chystá oslavy 40. výročí vzniku NDR.

Mezi účastníky Spanilé jízdy nechyběli pamětníci čtvrtstoletí starých obrázků foto: MAFRA - Petr Topič

Retro zprávy

  • Lidové noviny připravily rozsáhlou sérii materiálů a projektů věnovaných 25. výročí listopadu 1989. Pod titulem „Před 25 lety“ vycházelo v LN od října retro zpravodajství. Co se psalo před pětadvaceti lety, můžete najít i na serveru Lidovky.cz v rubrice Den po dni (ZDE).

U příležitosti nadcházejícího státního svátku se v Praze koná slavnostní shromáždění, které - jak informuje Rudé právo - uspořádaly ústřední výbory Národní fronty ČSSR, ČSR, městský výbor Národní fronty v Praze a Československá společnost pro mezinárodní styky.

„Stejně jako všechny pokrokové síly ve světě nás znepokojuje aktivizace neofašistických sil v zemích západní Evropy. O to nebezpečnější se nám jeví opětovné pokusy o destabilizaci Německé demokratické republiky,“ hřímá na shromáždění místopředseda vlády ČSSR Bohumil Urban.

Dost neomaleně tak reaguje na jinou „frontu“ utečenců, která už týdny houstne za branami západoněmecké ambasády na pražské Malé Straně.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat