24. ledna 2019 17:24 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Ghosn rezignoval na obě funkce v Renaultu, automobilka už zvolila jeho nástupce

Bývalý šéf automobilky Renault Carlos Ghosn. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý šéf automobilky Renault Carlos Ghosn. | foto: Reuters

PAŘÍŽ Francouzská automobilka Renault ve čtvrtek potvrdila jmenování nového předsedy správní rady Jeana-Dominiqua Senarda a nového výkonného ředitele Thierryho Bollora. Carlos Ghosn, který tyto funkce zastával a který byl loni v listopadu zatčen v Japonsku kvůli údajným finančním deliktům, ve čtvrtek v noci na oba tyto posty rezignoval.

Jean-Dominique Senard uvedl, že se hodlá soustředit na upevňování vztahů s aliančními partnery Renaultu, Nissanem a Mitsubishi. „Je důležité, aby tato aliance zůstala mimořádně silná, a je naší povinností společně pokračovat,“ prohlásil.

Carlos Ghosn byl zadržen kvůli obviněním, že využíval firemní peníze pro vlastní účely a že podhodnocoval osobní příjmy ve finančních výkazech. Vazba už mu byla několikrát prodloužena. Proces může začít až za šest měsíců. Ghosnovi hrozí až deset let vězení a pokuta deset milionů jenů (přes dva miliony korun). Obvinění, která vůči němu byla vznesena, Ghosn odmítá.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!