27. března 2015 6:54 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Hyundai letos počítá s růstem prodeje v USA

Společnost Hyundai Motor Zlín otevřela ve Zlíně vzorový autosalon Hyundai GDSI. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Společnost Hyundai Motor Zlín otevřela ve Zlíně vzorový autosalon Hyundai GDSI. | foto: ČTK

SOUL Jihokorejská automobilka Hyundai Motor hodlá v letošním roce zvýšit prodej ve Spojených státech o téměř pět procent na 760 000 vozů. Oznámila to firma, která vyrábí automobily rovněž v České republice.

Hyundai tak předpokládá, že její odbyt poroste rychleji než celkový prodej na americkém trhu. Firma přitom v poslední době registruje v USA zpomalení poptávky po klíčových sedanech Elantra a Sonata, protože pokles cen benzinu obnovil zájem amerických spotřebitelů o sportovně-užitkové vozy a dodávkové automobily.

Hyundai

Hyundai je největší automobilkou v Jižní Koreji a spolu se sesterskou společností Kia tvoří pátého největšího výrobce aut na světě. Společnost Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájila sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Kia spustila v prosinci 2007 sériovou výrobu osobních vozů u slovenské Žiliny.

„Pětiprocentní cíl vypadá obtížně. Hyundai nemá mnoho sportovně-užitkových vozů, které by mohla prodávat na americkém trhu,“ uvedl jeden z analytiků makléřské společnost Hi Investment & Securities.

Zdroje agentury Reuters nedávno uvedly, že Hyundai plánuje rozšířit výrobu ve Spojených státech a zaměřit se chce zejména na posílení produkce sportovně-užitkových vozů. Výzkumná společnost LMC Automotive očekává, že celkový prodej nových automobilů v USA letos stoupne o tři procenta na 17 milionů vozů. USA jsou druhým největším automobilovým trhem na světě po Číně.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz