Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ve Zlíně je jako první v Evropě nový typ prodejny vozů Hyundai

Ekonomika

  6:02
ZLÍN - Nová koncepce prodejen automobilů značky Hyundai byla poprvé použita při stavbě autosalonu této značky ve Zlíně. Jde o prototyp, ideu korejské automobilky, kterou chce převést na celý svět, takhle by do dvou let měly fungovat všechny autosalony, řekl dnes novinářům při představení autosalonu ředitel Hyundai Motor Zlín Jaroslav Zlámalík.

Společnost Hyundai Motor Zlín otevřela ve Zlíně vzorový autosalon Hyundai GDSI. foto: ČTK

Nová koncepce autosalonu se podle něj projevila zejména ve vzhledu budovy, která má výraznou fasádu, je obložená hnědým kamenem. V objektu jsou použity přírodní materiály. „Jsou zde lité podlahy rozdělené do segmentů, aby modely nesplývaly, nový nábytek, na kterém je vše pod určitými úhly, živá zeleň,“ uvedl Zlámalík.

Společnost Hyundai Motor Zlín otevřela ve Zlíně vzorový autosalon Hyundai GDSI.
Společnost Hyundai Motor Zlín otevřela ve Zlíně vzorový autosalon Hyundai GDSI.

Netradiční je podle něj také umístění všech vozů pod střechou objektu, včetně předváděcích i aut určených k servisu. Ve třípatrovém objektu je prostor pro 125 automobilů, které mohou stát i na střeše a v podzemní části. „Žádný předváděcí vůz není před salonem nebo u silnice. Auta tak nejsou v létě rozpálená a v zimě zasněžená, jsou připravena v podzemí,“ podotkl Zlámalík. „Zlín je první, který takto vypadá. Předběhli jsme Frankfurt, Paříž i Prahu, kde se nyní salony dokončují,“ podotkl.

Majitele salonu, společnost Samohýl Motor Holding, stála stavba salonu 70 milionů korun. Původní prostory, kde firma vozy Hyundai prodávala, společnost prodala, loni v provizorních podmínkách prodala ve Zlíně 580 vozů. V novém autosalonu by jich letos mělo být prodáno 600 až 700, uvedl předseda představenstva Ladislav Samohýl. První klienty přivítá salon ve středu, servis začne fungovat za dva týdny.

Hyundai

Automobilka Hyundai loni vyrobila v moravských Nošovicích 307.450 aut, což je meziroční zvýšení o 1,3 procenta a zároveň o 2,5 procenta více, než plánovala. Letos chce zvýšit výrobu zhruba o deset procent na 330.000 vozů. Auta vyváží do 55 zemí, nejvíce do Německa, Ruska a Velké Británie. Automobilka má zhruba 3300 zaměstnanců, dalších asi 7000 zaměstnávají v regionu subdodavatelské firmy.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat