Neděle 5. července 2020Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje 26 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Auto

Nový web umožní řidičům najít plnicí stanice CNG

Wolkswagen Passat TSI Ecofuel na CNG (stlačený zemní plyn)  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Wolkswagen Passat TSI Ecofuel na CNG (stlačený zemní plyn) | foto:  František Vlček, Lidové noviny

ČESKÉ BUDĚJOVICE Síť plnicích stanic stlačeného zemního plynu (CNG) či přehled aktuálních cen pohonných hmot najdou zájemci od úterý na novém webu www.cngplus.cz.

Za projektem stojí ET Biogas, jeden ze členů národní technologické platformy Asociace NGV (Natural Gas Vehicle), podporující dopravu na stlačený zemní plyn a biometan. ČTK o tom informoval mediální zástupce Zdeněk Zuntych.

Asociace NGV

Asociace NGV byla založena v srpnu 2009 jako nezisková odborná platforma pro podporu implementace a provozu technologií pro využití zemního plynu a biometanu v dopravě. Jejími členy jsou České vysoké učení technické v Praze, Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, Česká bioplynová asociace, Sdružení automobilového průmyslu, výrobci kompresorů pro CNG, firmy zabývajících se přestavbami aut na pohon CNG a dodavatelé komponentů pro CNG systémy.

"O těchto alternativních palivech se sice v poslední době často mluví, ale informovanost veřejnosti a motoristů je stále nízká. Chceme to změnit, proto vznikl i tento projekt," uvedl administrátor webu Jan Jareš.

Nový webový portál CNG+ je koncipován tak, aby návštěvníkům umožnil rychlou, jednoduchou orientaci a cestu k informacím. Interaktivní mapa jim umožní nalézt nejbližší plnicí stanici CNG s uživatelským hodnocením či informacemi o jejím provozu a obsluze. K dispozici je také přehled aktuálních cen CNG a jejich srovnání s vývojem cen ostatních pohonných hmot. Uživatel si může také jednoduše spočítat úspory plynoucí z pohonu na CNG pomocí on-line kalkulačky.

Další sekce vysvětlují výhody zemního plynu v dopravě, informují o nových vozech a technologiích, přinášejí výsledky testů, praktické zkušenosti řidičů jezdících s auty na tento alternativní pohon nebo přehled chystaných akcí.

ČTĚTE TAKÉ:

CNG šetří podle Jareše až 50 procent provozních nákladů na klasické pohonné hmoty a zároveň snižuje emisní zátěž. Podíl CNG vozidel na celkovém vozovém parku v Česku sice zvolna roste, ale stále tvoří jen desetinu procenta.

,

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Smečka vlčích mláďat v Javorníkách (7. 8. 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...