28. září 2012 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Auto

Škoda představila v Paříži Rapid, Hyundai zase i30 3D

Peugeot Onyx | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Peugeot Onyx | foto: Reuters

Brány pařížského autosalonu, který uvádí více než stovky automobilových novinek, se otevřely pro veřejnost. Mezi novinkami byl i nový model Rapid tuzemské Škody Auto a třídveřová verze druhé generace Hyundai i30 z Nošovic.

Škoda předvedla kompaktní rodinný sedan Rapid novinářům na začátku léta, na svou světovou výstavní premiéru si vůz, který se začne prodávat v říjnu, musel počkat až do Paříže. Jakou váhu Škoda Rapidu přisuzuje, je patrné i podle jeho zastoupení na stánku automobilky, kde bude k vidění nejdříve pět a později tři exempláře.

"Po řadě Octavia se Rapid v následujících letech stane naším druhým nejprodávanějším modelem," uvedl předseda představenstva společnosti Winfried Vahland.

Mercedes-Benz Concept Style Coupe

Mercedes-Benz Concept Style Coupe

Třídveřová varianta Hyundai i30 doplní již známé karosářské varianty, tedy pětidveřový hatchback a kombi. Automobilka si od něj slibuje oslovení širšího spektra zákazníků. "Třídveřový model nové generace i30 byl vytvořen výhradně pro Evropu a dále posílí postavení značky Hyundai v segmentu, v němž od roku 2007 dosahujeme největších úspěchů," uvedl výkonný ředitel Hyundai Motor Europe Allan Rushforth.

Domácí značka Citroën mimo jiné uvedla ve světové premiéře kabriolet DS3, Peugeot věnuje čtvrtinu své expozice různým variantám modelu 208 včetně sportovní verze GTI a závodní R5. Renault bude kontrovat čtvrtou generací populárního modelu Clio.

Volvo ukázalo terénní variantu vozu V40 pod označením Cross Country, Ford si přichystal evropské uvedení nové verze modelu Mondeo a Volkswagen představil sedmou generaci Golfu postaveného na platformě MQB, kterou využívá například i nová Audi A3 nebo chystaná Škoda Octavia III. Opel svým modelem Adam zamířil do segmentu nejmenších vozů a mezi nejlevnějšími vozy bude lákat nová generace Dacie Logan. Mazda si odbude premiéru svého modelu 6 v provedení kombi a Toyota nový Auris.

Mezi prémiovými značkami vsadilo BMW na trojici koncepčních studií nebo řadu 1 poprvé s pohonem všech kol X-drive. Audi ukázalo ve světové premiéře model RS5 Cabriolet a Mercedes mimo jiné předvede řadu B v provedení na plyn a elektřinu. 

Lidovky.cz, ČTK

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi
Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?

Najdete na Lidovky.cz