Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Automobilka BMW dosáhla rekordního prodeje

Ekonomika

  6:36
MNICHOV - Německá automobilka BMW dosáhla v listopadu rekordního prodeje. Dodávky jejích vozů stouply o 7,6 procenta na 188 342 vozidel. Oznámila to firma, která je největším výrobcem luxusních automobilů na světě. Dodávky podpořil pokračující zájem o její vozy v Číně a nárůst prodeje aut značek BMW a Mini v Británii.

Logo automobilky BMW. foto: Reuters

Od začátku roku do listopadu prodal mnichovský koncern více než 1,9 milionu vozů, tedy o 7,1 procenta více než před rokem. „Můžeme si nyní být jisti, že do konce roku dosáhneme cíle prodat přes dva miliony automobilů, což bude pro skupinu BMW nový rekord v odbytu,“ uvedl v prohlášení člen představenstva automobilky Ian Robertson, který má na starosti prodej a marketing.

ČTĚTE TAKÉ:

Skupině se dařilo v Evropě, kde pozoruje pokračující stabilní vývoj na mnoha trzích. Například v Británii, která je pro BMW čtvrtým největším trhem, jí prodej vozů značek BMW a Mini v listopadu stoupl o více než 20 procent. Dodávky v Asii byly v listopadu vyšší o skoro desetinu. V Severní a Jižní Americe skupina dodala o 0,6 procenta méně těchto aut než před rokem.

Rekordní prodej měli v listopadu i hlavní konkurenti Audi a Mercedes-Benz. Prodej Audi stoupl o 11 procent na rekordních 146.250 vozů. Mercedes-Benz zvýšil prodej o 13 procent na 150.742 vozů. Cílem obou automobilek je připravit ještě během tohoto desetiletí rivala BMW o vedoucí pozici na světovém trhu s luxusními vozy.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!