Sobota 23. října 2021, svátek má Teodor, Theodor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Bamboo Airways kvůli koronaviru odložily zahájení provozu linky Hanoj-Praha

Letadlo společnosti Bamboo Airways. foto: Web Bamboo Airways

PRAHA - Vietnamský letecký dopravce Bamboo Airways odložil o zhruba měsíc zahájení provozu linky mezi Hanojí a Prahou. Důvodem je pokles poptávky kvůli šíření koronaviru. Uvedl to ve středu server Zdopravy.cz. Informace o odložení startu mu potvrdila mluvčí pražského letiště Kateřina Pavlíková a je to zřejmé také z rezervačního systému aerolinky, kde jsou lety do 26. dubna označeny jako vyprodané.
  13:03

Aerolinky měly začít létat mezi ČR a Vietnamem dvakrát týdně od konce března. Jejich zástupci při lednovém představení linky v Praze uvedli, že Bamboo Airways na trase nasadí Boeing 787-9 Dreamliner pro 298 cestujících a cesta by měla trvat kolem 11 hodin. V případě zájmu je podle nich společnost připravena rozšířit spojení o třetí spoj v týdnu. Dosud bylo možné z Česka do Vietnamu cestovat jen s přestupem v některých evropských městech a cesta trvala přes 18 hodin.

V souvislosti s propadem poptávky kvůli koronaviru ale omezují spojení do Asie i další letecké společnosti. Česká vláda zakázala lety z Prahy do Číny a od čtvrtku se nebude létat ani mezi ČR a severoitalskými regiony a Jižní Korejí. V Itálii se zákaz letů týká regionů Lombardie, Piemont, Emilia Romagna a Benátsko.

V Česku je zatím pět potvrzených případů nemoci COVID-19, kterou nový typ koronaviru způsobuje. Nakažené jsou dvě zahraniční turistky, jeden učitel z České zemědělské univerzity a dva lidé z Děčína. Všichni se nakazili v Itálii, která je po Číně a Jižní Koreji třetím největším ohniskem nemoci.

Dohoda o přímém spojení z Prahy do Hanoje byla součástí loni uzavřeného memoranda mezi českými a vietnamskými podnikateli. Od spoje si slibují zejména posílení obchodní spolupráce.

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat