Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Bitcoin se dál zotavuje po propadu, jeho cena přechodně vystoupala nad 34 000 dolarů

Kryptoměna bitcoin. foto: ČTK

LONDÝN - Bitcoin se po krátkém úterním propadu pod hranici 30 000 dolarů a následném oživení ve středu dál zotavuje. Jeho cena přechodně vystoupila nad 34 000 USD (724 700 korun), později ale kolísala na obě strany od této úrovně. Ukazují to data na specializovaném serveru CoinDesk. Nejznámější kryptoměna od svého dubnového maxima odepsala kolem poloviny své hodnoty.
  11:31

K úternímu propadu přispěl tlak zejména čínských úřadů. Ty na konci minulého týdne zasáhly proti takzvaným těžařům kryptoměn a centrální banka vyzvala finanční instituce, aby přestaly poskytovat služby související s kryptoměnami.

STROUKAL: Bitcoin se dá kritizovat i bez zbytečných mýtů. Spotřeba nemusí jen růst

Ve středu krátce před 11:00 se bitcoin prodával zhruba za 33 965 dolarů, a za posledních 24 hodin tak vykazoval růst o více než sedm procent.

Sean Rooney ze společnosti Valkyrie Investments z nynějšího vývoje na trhu vyvozuje, že „obchodníci s bitcoinem se v nejbližších týdnech budou patrně pohybovat v nejistých vodách“.

Kryptoměna bitcoin.
Kryptoměna bitcoin.

„Jakýkoli výrazný pokles pod 30 000 dolarů přiměje spoustu hráčů na trhu k tomu, že hodí ručník do ringu,“ myslí si Matt Maley ze společnosti Miller Tabak +. „I když tedy bitcoin v dlouhodobém horizontu změní svět, neznamená to, že nemůže krátkodobě spadnout zpět pod 20.000 dolarů,“ dodal.

Autor:

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...