Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bývalý akcionář PPF Šmejc vyměnil podíl za skupinu Home Credit

Slovensko

  18:00
PRAHA - Bývalý akcionář skupiny PPF Jiří Šmejc se výměnou svého pětiprocentního akciového podílu v PPF stane přímým akcionářem Home Creditu a nově také předsedou představenstva skupiny Home Credit.

Jiří Šmejc foto: Lidové noviny

PPF o tom v úterý informovala v tiskové zprávě. Dosavadní finanční ředitel skupiny PPF Pavel Horák přejde k 1. lednu 2013 na pozici finančního ředitele skupiny Home Credit a stane se členem jeho představenstva. Novou finanční ředitelkou PPF bude Kateřina Jirásková, která dosud řídila Generali PPF Asset Management. O finance Home Creditu se dosud starala Soňa Slavtchevová.

Kellner vlastní 99,21 procenta
Nejbohatší Čech Petr Kellner tak bude mít v PPF Group N.V. akciový podíl 99,21 procenta, Ladislav Bartoníček 0,53 procenta a Jean-Pascal Duvieusart 0,26 procenta. Šmejc získá ve druhé etapě podíl PPF na dalších bankovních aktivech, Piraeus Bank a Air Bank.

ČTĚTE TAKÉ

Šmejc v roce 1992 začal podnikat a v roce 1993 se stal jednatelem a ředitelem firmy PUPP Consulting. V roce 1995 zastával pozici obchodního ředitele společnosti Middle Europe Finance, která obchodovala s cennými papíry se zaměřením na akvizice. Do konce roku 2004 byl 34procentním vlastníkem skupiny TV Nova. V roce 2004 začal působit ve skupině PPF a v roce 2005 se stal jejím akcionářem. Je v ní dominantně zodpovědný za řízení bankovnictví a aktivity v Rusku.

PPF a Home Credit
Skupina Home Credit patří k předním poskytovatelům spotřebitelského financování v Evropě. V letošním roce byly do holdingové společnosti Home Credit B.V. (zahrnující operace v Česku, Slovensku, Rusku a Bělorusku) konsolidovány také asijské operace (v Číně, Indii a Indonésii).

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

PPF je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Vlastní aktiva za zhruba 14,4 miliardy eur (360 miliard Kč), zahrnující různorodé aktivity od bankovnictví a pojišťovnictví přes nemovitosti, energetiku a těžbu nerostů až po ruský obchodní řetězec se spotřební elektronikou. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko až do Asie.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Hledáme 50 testerek: Vyzkoušejte s námi českou kosmetiku Linteo Baby
Hledáme 50 testerek: Vyzkoušejte s námi českou kosmetiku Linteo Baby

Hledáme 50 maminek, které se svými děťátky vyzkouší přírodní dětskou kosmetiku a vlhčené ubrousky Linteo Baby. Šance testovat je vysoká, stačí se...