Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bývalému kurýrovi začaly kvůli podvodu chodit domů tisíce zásilek. Cennosti si nechával

Ekonomika

  6:00
CHICAGO/PRAHA - Bývalý zaměstnanec kurýrní společnosti UPS čelí obvinění z podvodu. Adresu sídla společnosti totiž změnil na místo svého zahradního domku v Chicagu, do kterého mu přicházely tisíce balíčků obsahující kreditní karty, šeky a dokumenty s citlivými údaji.

Čtyřiadvacetiletý Američan Dushaun Henderson-Spruce změnil sídlo firmy z ulice Glenlake Parkway v Atlantě na adresu svého domku Rogers Park v Chicagu. Změnu provedl na konci října minulého roku. Na dokumentech se přímo neidentifikoval, uvedl pouze iniciály „HS“, které byly později přepsány na „UPS“. Jeho podvod firma odhalila až v polovině ledna, po téměř třech měsících.

Podle serveru Chicago Tribute našli v domě vyšetřovatelé okolo 3 tisíc zásilek, mezi kterými byly dopisy adresované vysokým představitelům firmy, dokumenty s citlivými údaji, kreditní karty a šeky. Peníze ze šeků si Henderson-Spruce nechával, podle vyšetřovatelů se jejich hodnota vyšplhala na více než 58 tisíc dolarů (v přepočtu přes 1,2 milionu korun).

Dushaun Henderson-Spruce krátce pracoval pro UPS v roce 2012 jako doručovatel zásilek ve městě Hodgikins v Illinois. Nyní je ve vazbě a čeká na soud, který by měl proběhnout příští týden. Podle Chicago Tribute, kterým poskytl rozhovor, došlo k omylu a on sám se žádné chyby nedopustil. Podle něj mohlo dojít ke krádeži jeho identity, podrobnosti však nesdělil.

Autor: