Středa 26. ledna 2022, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ČT stahuje reklamu na vodku, kvůli prohibici

Davis Cup

  7:30aktualizováno  14:24
PRAHA - Ministerstvo zdravotnictví v pátek zakázalo konzumaci nápojů s obsahem alkoholu 20 procent a vyšším. Bary tak sice tvrdý alkohol nenalévají, reklama na něj je ale stále běžně k vidění. A to i na obrazovce veřejnoprávní televize.

Česká televize před sobotním přímým přenosem tenisového Davis Cupu odvysílala reklamu na Pražskou vodku. Po upozornění serveru Lidovky.cz reklamu na tvrdý alkohol stáhla ze svých obrazovek až do odvolání.

ČTĚTE TAKÉ:

Česká televize se tak dostala do paradoxní situace. Je sice institucí, která má plnit funkci média veřejné služby, vysílání reklamy na tvrdý alkohol ale logicky stanovisko ministerstva zdravotnictví nepodporuje. Přestože páteční Hegerově vyhlášce o prodeji alkoholu neodporuje.

"Reklamu okamžitě stáhneme a poradíme se s právníky"

"Je to náhlá, nečekaná situace a musíme reagovat operativně. Zatím na to nemáme vyhraněný názor, ale reklamu na tvrdý alkohol Česká televize okamžitě stáhne a vedení se v pondělí poradí s právníky na dalším postupu," komentovala rozhodnutí mluvčí ČT Michaela Fričová.

Podle mluvčího společnosti Karla Hanzelky se ale sama firma rozhodla reklamu na vodku kvůli vyhlášení prohibice nevysílat, tudíž chyba nastala na straně České televize. 

Klientům, kteří na obrazovkách veřejnoprávního média tvrdý alkohol inzerují a reklama na jejich produkt nebude odvysílána, je prý ČT připravena poskytnout náležité kompenzace.

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...