Pondělí 4. července 2022, svátek má Prokop
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čínské úřady nad Hummerem ohrnují nos, je prý málo ekologický

Ekonomika

  15:55
PEKING - Čínský plánovací úřad pravděpodobně zamítne chystané převzetí americké automobilky Hummer, k němuž se chystá čínská společnost Sichuan Tengzhong Heavy Machinery. Informovala o tom dnes čínská média. Hummer je terénní vůz s vysokou spotřebou, což je údajně v rozporu s politikou Pekingu, který prosazuje úspory a ochranu přírody.

Hummer foto: ČTK

Státní rozvojová a reformní komise (NDRC) podle agentury AP zřejmě rovněž sdělí, že firma Sichuan Tengzhong nemá dostatek zkušeností k tomu, aby byla vlastníkem značky Hummer. Sichuan Tengzhong totiž není automobilkou, zabývá se hlavně výrobou stavebních strojů.

Zástupci společnosti Tengzhong uvedli, že s automobilkou General Motors ještě musejí uzavřít definitivní dohodu. Firma už dříve sdělila, že to je i jedna z hlavních podmínek, aby vůbec mohla vládu žádat o udělení souhlasu s plánovaným převzetím.

Kupci stojí za čínskou vládou, Hummer si možná oddechne

"Někdo si může něco myslet nebo spekulovat, ale čínská vláda má postup, který respektujeme. Zatím nemáme konečnou dohodu, s automobilkami General Motros a Hummer však dolaďujeme návrhy a odpovídajícím způsobem budeme dál jednat s odpovídajícími úřady," sdělili ke zprávě o zamítavém postoji úřadů zástupci společnosti Sichuan Tengzhong.

Analytici automobilového trhu od začátku zpochybňovali, zda právě Sichuan Tengzhong může jako nový majitel značky Hummer slavit úspěch. Plánovaný prodej by ale měl v USA zachránit asi 3000 pracovních příležitostí. Čínský podnik slíbil, že bude investovat do dalšího rozvoje značky Hummer a vyvine úspornější verzi vozu. Ústředí prý zachová v USA.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!