Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nevhodné a nebezpečné. ČOI odhalila přes tisíc prohřešků u hraček

Evropa

  18:20
PRAHA - Téměř dvě třetiny kontrol v hračkářstvích skončily odhalením nějakého pochybení. Inspektoři ČOI se zabývali hlavně tím, zda prodávané hračky nejsou pro děti nebezpečné nebo zda jsou na nich všechna důležitá varování.
Plyšáci (ilustrační foto)

Plyšáci (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Přímo na místě zakázali kontroloři České obchodní inspekce prodej 1343 hraček. To znamená, že v průměru při každé návštěvě vyřadili z pultů tři hračky. A rozdali pouty bezmála za milion korun.

Nejdůležitějším kritériem byla bezpečnost dětského zboží. Kontroloři ale také sledovali to, zda jsou hračky správně označené. To znamená například to, zda varují před vdechnutím malých dílků.

ČTĚTE TAKÉ:

Během 397 kontrol (v průběhu tří měsíců) našli pochybení v 63 procentech případů. Nejvíce v západočeských krajích, nejmíň pak v Olomouckém a Moravskoslezském kraji.

„Situace na trhu se zbožím pro nejvíce zranitelné a bezbranné skupině uživatelů se nelepší. Proto se při dalších kontrolách zaměříme na dohledávání obchodních subjektů, které zodpovídají za distribuci hraček z ostatních členských států EU do Česka a také na dovozce hraček ze třetích zemí,“ řekl Mojmír Bezecný, ústřední ředitel ČOI.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!