Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nepoctiví výčepní na Kabátech. Třetina z nich točila „podmíráky“

Ekonomika

  16:42
PRAHA - Na sobotní megakoncert skupiny Kabát vyrazili i kontroloři České obchodní inspekce. Zjistili, že třetina stánků a hospod v blízkosti pražského Vypichu točila pivo pod míru. Nepoctivé restauratéry čeká správní řízení.

Skupina Kabát hraje pětadvacet let ve stejné sestavě: Na snímku zpěvák Josef Vojtek. foto: MAFRA - Michal Růžička

Kontrola na největším koncertě roku potvrdila, že prodavači občerstvení na podobných akcích často nedodržují požadovanou míru. Právě na poctivost při čepování piv se u koncertu skupiny Kabát lidé z České obchodní inspekce (ČOI) změřili.

Průměrně chybělo v kontrolovaných pivech 40 militrů piva a podle inspektorů se čepováním “podmíráků“ prohřešilo pět ze sedmácti prověřovaných provozoven. Další dva stánky neměly předepsané váhy, tudíž nemohly nabídnout zákazníkům ověření skutečné hmotnosti objednaného jídla.

Spokojení fanoušci si užili největší hity skupiny Kabát.
Denně vožralej, denně vožralej... S Josefem Vojtkem zpíval celý areál na...
Zpěvák Josef Vojtek (vlevo) a baskytarista Milan Špalek.
75 tisíc lidí dorazilo podle odhadů na pražský Vypich. Jde o největší návštěvu...

Na koncert teplické skupiny Kabát dorazilo na 75 tisíc lidí, čemuž odpovídalo i množství občerstvovacích stánků.

„Zaměřili jsme se na  restaurace a provozovny s občerstvením v blízkosti místa konání koncertu i u stanic metra Dejvická a Hradčanská, kde jsme předpokládali větší množství návštěvníků cestujících na koncert,“ vysvětluje klíč k výběru kontrolovaných provozoven mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Stánky a hospody, které točily pivo pod míru, čeká správní řízení. Zbývající dvě s nevyhovujícími váhami dostaly pokutu tři tisíce korun.

VÍCE O KONCERTU ROKU:

Autor:

Mohlo by vás zajímat