Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ČT2 chce přilákat diváky seriálem o Heydrichovi

Ekonomika

  13:46
PRAHA - Tahákem programu ČT2 bude v podzimním vysílání dokumentární seriál Heydrich - Konečné řešení. Zaměřuje se na období, kdy Reinhard Heydrich působil jako zastupující říšský protektor Protektorátu Čechy a Morava. Vysílat se bude každou neděli od 20 hodin a bude mít 43 dílů.

Reinhard Heydrich

Podílela se na něm řada předních historiků, například Robert Kvaček, Jaroslav Čvančara, Petr Koura, Michal Burian či Pavel Kosatík. Provázet seriálem bude herec Tomáš Töpfer. Zaznělo to na tiskové konferenci ČT2.

"Chceme se pokusit, aby diváci docenili význam atentátu (na Heydricha) a jeho okolností jako zásadních historických událostí, které měly rozhodující význam pro další válečné a poválečné poměry v tehdejším Československu," uvedl vedoucí projektu Čestmír Franěk.

Kultura s dvojkou 'se stěhuje'
Drobné změny čeká na podzim programové schéma ČT2. V něm je asi nejvýraznější změnou přesun Kultury s Dvojkou z 19:50 na 18:50 Jejími novými moderátorkami budou Gabriela Francová a Edita Valentová. Moderátorem zůstane i nadále Ondřej Šrámek. Personální obměna zasáhla i Televizní akademii. Ve středu s tématem Umění a život vystřídá Jitku Novotnou Šárka Volemanová.

HEYDRICHŮV SYN CHTĚL OPRAVIT ČESKÝ ZÁMEK, VÍCE ČTĚTE ZDE

Ve vysílání Dvojky se vedle dokumentu o Heydrichovi objeví i premiéry dalších dokumentárních cyklů, například Po stopách třetího odboje, Návraty k divočině, proStory, Toulky za uměním: Po českých a moravských galeriích s Eliškou Fučíkovou. Novinkou zaměřenou na mladé diváky bude sobotní "dvojblok" hudebních pořadů Medúza a Musicblok. Páteční okno "Animace na Dvojce" pak nabídne v české televizní premiéře výběr z nejlepších celovečerních snímků z oblasti světové animované tvorby posledních let.

Nový publicistický pořad
Novinkou bude publicistický pořad Ochránce, ve kterém bude vystupovat mj. ombudsman Jiří Varvařovský. Bude v něm komentovat konkrétní příběhy.

V pondělí bude hlavním večerním programem zahraniční historický dokument, v úterý celovečerní film a retrospektivní Inventura Febia. Ve středu budou pokračovat divadelní večery, ve čtvrtek diváci uvidí původní české dokumenty, například Jana Wericha od autora Víta Olmera, Český sen Filipa Remundy a Víta Klusáka či Nesvatbov Eriky Hníkové.

ZÁHADA KOLA VYŘEŠENA

Páteční hlavní vysílací čas znovu patří cyklu Zázračná planeta, sobotní pak dokumentární série Fakta, mýty, ztracené civilizace, poté se dočká premiérového uvedení cyklus brněnského studia proStory věnovaný moderní architektuře. V neděli pak bude stanice vysílat již zmíněný seriál o Heydrichovi a zahraniční společenský dokument.

Autoři: ,

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat