Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

CzechInvest se zmítá v chaosu, kvůli politickým čistkám

Ekonomika

  9:17
PRAHA - Agentura CzechInvest, která pro Česko shání investice, postupně ztrácí svůj věhlas. Ještě nedávno úspěšnou státní agenturu ohrožují časté personální změny a trvalý pokles objemu získaných investic.

Česká vlajka foto: Shutterstock

Podle několika zdrojů LN se tento kdysi úspěšný státní úřad topí v personálních rošádách a organizačním chaosu. Navíc objem investic, které CzehInvest zprostředkoval, od roku 2007 výrazně klesá.

"Do roku 2007 byl CzechInvest úspěšný proto, že mu do běžné agendy nezasahovali politici. Bohužel nyní se dění v agentuře podobá jízdě opilého řidiče. Co byla včera priorita, je dnes marginálie, podle toho, co zrovna nařídí úředníci z ministerstva průmyslu a obchodu," prozradil LN dnes už bývalý zaměstnanec agentury, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Velkou čistku v agentuře začal na jaře 2007 tehdejší ministr Martin Říman (ODS), když odvolal ředitele Tomáše Hrudu a poté dala postupně výpověď skoro polovina zaměstnanců CzechInvestu. Jen půl roku nato obměnil post ředitele znovu a Romana Čermáka nahradil Alexandrou Rudyšarovou.

Nový ministr Martin Kocourek (ODS) nyní přeobsadil hned dvě klíčové pozice.

Další podrobnosti o chaosu ve státní agentuře Czechinvest si přečtěte v dnešním vydání deníku

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten
Chcete zpevnit tělo? Vyhrajte unikátní gely značky bioten

Plavková sezona pomalu klepe na dveře a my pro vás máme speciální soutěž o zeštíhlující gely od přírodní značky bioten. Stačí se jen přihlásit.

Mohlo by vás zajímat