Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dalších pět nádraží poskytne internet zdarma. V Česku jich tak bude jedenáct

Ekonomika

  15:30
PRAHA - Na třech vlakových nádražích - na hlavních nádražích v Ostravě a Olomouci a v Ostravě-Svinově se mohou cestující nově bezplatně připojit k internetové síti. Do konce července by této možnosti měli využívat také cestující na hlavních nádražích v Brně a Plzni. Společnost ČD-telematika to ve čtvrtek oznámila v tiskové zprávě. Dosud služba fungovala na šesti místech v Česku.
Hlavní nádraží v Praze (ilustrační foto).

Hlavní nádraží v Praze (ilustrační foto). foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

„Pokrytím dalších pěti nádraží pokračujeme v projektu poskytování naší služby Free WiFi v prostorách významných železničních stanic,“ uvedl ředitel úseku Telekomunikační služby ČD - Telematiky Mikuláš Labský. Podle něj má společnost pozitivní zkušenosti s fungováním služby z míst, kde bylo připojení zavedeno již dříve. „Naši službu v těchto objektech využívají stovky tisíc cestujících,“ dodal.

ČD zkusí vydolovat desítky milionů z pojišťovny. Za zničené pendolino zaplatila jen půlku

Podle statistik firmy se od roku 2017 připojilo více než milion uživatelů a v letošním roce se jejich počet dále zvyšuje. Růst očekává ČD-telematika především po letních prázdninách.

V současné době se tak mohou cestující přijpojit k internetu na devíti vlakových nádražích. Nejdříve byla služba zavedena na hlavních nádražích v Praze a Pardubicích a také na pražském Masarykově nádraží. Následně byl projekt rozšířen i na nádraží v Ústí nad Labem, Hradci Králové a ve Zlíně.

Surfování po sítích bez omezení

Společnost počítá se zavedením připojení na nádraží v Českých Budějovicích, kde je však nejdříve plánována rekonstrukce nádražní budovy, a přesný termín tak zatím firma nemá.

Pendolina jsou pro ČD stále klíčové. Jejich interiéry projdou nákladnou změnou

Obsah internetu dostupného prostřednictvím Free WiFi není podle společnosti nijak filtrován. Služba využívá americkou technologii Ruckus Wireless.

ČD - telematika nabízí ICT služby státním i soukromým organizacím, zejména internetové, datové a telekomunikační služby. Firma působí také v dopravě, kde spolupracuje s Českými drahami na vybavení vlaků bezpečnostními technologiemi.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!