Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Dočasný projekt.‘ IKEA Point v centru Prahy skončí. Zavře koncem srpna

Ekonomika

  11:39
Praha - Nábytkářský řetězec IKEA na konci srpna zhruba po roce zavře svůj malý obchod IKEA Point, který loni na podzim otevřela v centru Prahy na Václavském náměstí. Tzv. pop-up studio o ploše 800 metrů nesloužilo k přímému prodeji nábytku, lidé si mohli vybrané zboží vyzvednou na pobočkách řetězce. Ve středu to oznámila mluvčí řetězce Zdenka Pecková, šlo podle ní o dočasný projekt. Od září bude mít prostor pronajímatel Pytloun Boutique Hotel Prague.

Ikea. foto: Ikea

IKEA prochází transformací. Chce zrušit 7500 administrativních pozic a nalákat zákazníky na menší obchody

„Pop-up na Václavském náměstí je už dle názvu dočasný projekt a chtěli jsme si na něm vyzkoušet koncept menšího prostoru v centru města. Reakce zákazníků pro nás byly velmi důležité a na jejich základě jsme upravovali podobu a služby v IKEA Point i v průběhu fungování,“ uvedl lídr projektu Peter Tichý. Studiem podle firmy prošlo kolem tisíce návštěvníků.

Švédský řetězec v Česku provozuje čtyři obchodní domy. IKEA v ČR zvýšila ve finančním roce 2017/2018 tržby o 3,5 procenta na deset miliard korun. Zisk dosáhl 885 milionů korun. Vývoj tržeb odráží vyšší návštěvnost obchodů i příznivou ekonomickou situaci.

IKEA otevře 20. září obchod na pražském Václavském náměstí. Bude zaměřený na obýváky

Firma je největším maloobchodním prodejcem nábytku na světě. V Česku patří mezi největší prodejce nábytku ještě firmy Kika, Jysk, Asko-Nábytek, Sconto a Möbelix CZ. Podle odhadu Asociace českých nábytkářů tržby z prodeje nábytku za celý loňský rok činily zhruba 35,8 miliardy korun.

Autor: