20. března 2015 14:04 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Aeroflot ruší linku Moskva-Karlovy Vary. Rusové o ni ztrácí zájem

Boeing 777 v barvách ruské společnosti Aeroflot. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Boeing 777 v barvách ruské společnosti Aeroflot. | foto: Wikipedia CommonsReprofoto

KARLOVY VARY Ruská letecká společnost Aeroflot zruší od dubna lety mezi Karlovými Vary a Moskvou. Poslední let firmy na této trase bude pátého nebo šestého dubna. Linku potápí hlavně klesající zájem ruských pasažérů.

Oficiálním důvodem je výrazný úbytek cestujících z Ruska. Podle serveru ale za zrušením letů stojí i to, že ruská firma Biblio Globus, která se zabývá tvorbou zájezdů, přešla od Aeroflotu k druhým největším ruským aerolinkám Transaero.

O ústupu Aeroflotu z Karlových Varů píše server E15.cz.

Aeroflot působil v Karlových Varech od roku 2006. V letní sezoně provozoval linku mezi Vary a Moskvou dvakrát týdně. 

VÍCE O TÉMATU:

Loni ale klesly počty cestujících z Ruska na karlovarském letišti meziročně o pětinu a letos očekává letiště podle mluvčího letiště Radka Zábranského propad o polovinu. 

Ruských turistů loni ubylo v celém Česku podle statistiků meziročně o třináct procent. Odliv podle odborníků souvisí s konfliktem na Ukrajině i pádem rublu. Aeroflot se kvůli tomu loni propadl do ztráty v přepočtu 6,7 miliardy korun.

Přímo do Karlových Varů létají z Ruska rovněž České aerolinie, které mají podle E15.cz na léto naplánovány tři spoje týdně do Moskvy a jeden do Petrohradu. Podle dohody mezi českou a ruskou vládou mohou mezi Karlovými Vary a Ruskem působit vždy jen jedny aerolinky z každé země, takže odcházející Aeroflot by mohl nahradit pouze jiný ruský dopravce. 

Podle mluvčího karlovarského letiště musí podobný krok schválit ruská vláda, což může trvat až dva roky.

Lidovky.cz, ČTK