20. března 2015 14:04 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Aeroflot ruší linku Moskva-Karlovy Vary. Rusové o ni ztrácí zájem

Boeing 777 v barvách ruské společnosti Aeroflot. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Boeing 777 v barvách ruské společnosti Aeroflot. | foto: Wikipedia CommonsReprofoto

KARLOVY VARY Ruská letecká společnost Aeroflot zruší od dubna lety mezi Karlovými Vary a Moskvou. Poslední let firmy na této trase bude pátého nebo šestého dubna. Linku potápí hlavně klesající zájem ruských pasažérů.

Oficiálním důvodem je výrazný úbytek cestujících z Ruska. Podle serveru ale za zrušením letů stojí i to, že ruská firma Biblio Globus, která se zabývá tvorbou zájezdů, přešla od Aeroflotu k druhým největším ruským aerolinkám Transaero.

O ústupu Aeroflotu z Karlových Varů píše server E15.cz.

Aeroflot působil v Karlových Varech od roku 2006. V letní sezoně provozoval linku mezi Vary a Moskvou dvakrát týdně. 

VÍCE O TÉMATU:

Loni ale klesly počty cestujících z Ruska na karlovarském letišti meziročně o pětinu a letos očekává letiště podle mluvčího letiště Radka Zábranského propad o polovinu. 

Ruských turistů loni ubylo v celém Česku podle statistiků meziročně o třináct procent. Odliv podle odborníků souvisí s konfliktem na Ukrajině i pádem rublu. Aeroflot se kvůli tomu loni propadl do ztráty v přepočtu 6,7 miliardy korun.

Přímo do Karlových Varů létají z Ruska rovněž České aerolinie, které mají podle E15.cz na léto naplánovány tři spoje týdně do Moskvy a jeden do Petrohradu. Podle dohody mezi českou a ruskou vládou mohou mezi Karlovými Vary a Ruskem působit vždy jen jedny aerolinky z každé země, takže odcházející Aeroflot by mohl nahradit pouze jiný ruský dopravce. 

Podle mluvčího karlovarského letiště musí podobný krok schválit ruská vláda, což může trvat až dva roky.

Lidovky.cz, ČTK

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.