Úterý 14. července 2020svátek má Karolína 9 °C polojasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Bomba ve vlaku měla bouchnout do tří hodin. Policie řešila i podezřelý předmět

Anonym ve vlacích RegioJetu a Leo Expressu nahlásil bombu. Měla vybuchnout... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Anonym ve vlacích RegioJetu a Leo Expressu nahlásil bombu. Měla vybuchnout... | foto: ČTK

PRAHA Policisté od rána prohledávali vlaky dvou soukromých vlakových dopravců. Všechny spoje RegioJetu a Leo Expressu na trase musely zastavit a podstoupit bezpečnostní prohlídku. V jednom z vlaků dokonce policie našla podezřelý balíček - ukázalo se však, že není nebezpečný.

Všech čtrnáct vlaků Leo Expressu a RegioJetu už dostalo povolení vyjet zpět na trať. Kolem třetí hodiny odpoledne se vydal na cestu i poslední spoj RegioJetu, který „uvízl“ v Hranicích na Moravě.

Délka zpoždění se u některých vlaků pohybovala zhruba kolem hodiny, v některých případech ale byly průtahy výrazně delší. Prohlídka zmíněného vlaku v Hranicích například trvala čtyři a půl hodiny.

Policie zhruba do půl třetí odpoledne prohledávala i soupravu Leo Expressu na nádraží v Olomouci. V ní dokonce našla podezřelý předmět, celý koridor pak kvůli jeho ohledání stál.

Všechny vlaky zmíněných soukromých společností, které byly v pondělí ráno na trase, byly nuceně mimo provoz. Anonym nahlásil bombu v osm ráno a měla vybuchnout 180 minut po oznámení. Některé vlaky ze stanic proto ani nevyjely.

Na „propuštění“ čekala ve vlaku RegioJetu v Hranicích na Moravě i skupina příznivců skupiny Hillsong, která míří na její koncert do Popradu.

Spoje měly více než hodinu zpoždění.
Anonym ve vlacích RegioJetu a Leo Expressu nahlásil bombu. Měla vybuchnout...

„Snažíme se kontaktovat pořadatele, aby začátek koncertu posunuli - právě z důvodu zpoždění. Nevíme, zda se to podaří, ale snažíme se ve všech směrech dělat maximum,“ uvedl už dříve odpoledne mluvčí firmy Aleš Ondrůj.

Policie nařídila evakuaci cestujících, následovat měly pyrotechnické prohlídky vlaků. Leo Express svým zákazníkům vrátí peníze za jízdné, náhrady plánuje i RegioJet.

„Výše zpožděná nás velmi mrzí, snažili jsme se maximálně postup koordinovat s policií, ale bez jejich pokynu a garance stoprocentní bezpečnosti nebylo možné vlak dříve vypravit,“ dodal mluvčí Ondrůj.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!