Středa 11. prosince 2019svátek má Dana -5 °C skoro jasno Předplatné LN
1. února 2016 11:21, aktualizováno  14:34 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Bomba ve vlaku měla bouchnout do tří hodin. Policie řešila i podezřelý předmět

Anonym ve vlacích RegioJetu a Leo Expressu nahlásil bombu. Měla vybuchnout... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Anonym ve vlacích RegioJetu a Leo Expressu nahlásil bombu. Měla vybuchnout... | foto: ČTK

PRAHA Policisté od rána prohledávali vlaky dvou soukromých vlakových dopravců. Všechny spoje RegioJetu a Leo Expressu na trase musely zastavit a podstoupit bezpečnostní prohlídku. V jednom z vlaků dokonce policie našla podezřelý balíček - ukázalo se však, že není nebezpečný.

Všech čtrnáct vlaků Leo Expressu a RegioJetu už dostalo povolení vyjet zpět na trať. Kolem třetí hodiny odpoledne se vydal na cestu i poslední spoj RegioJetu, který „uvízl“ v Hranicích na Moravě.

Délka zpoždění se u některých vlaků pohybovala zhruba kolem hodiny, v některých případech ale byly průtahy výrazně delší. Prohlídka zmíněného vlaku v Hranicích například trvala čtyři a půl hodiny.

Policie zhruba do půl třetí odpoledne prohledávala i soupravu Leo Expressu na nádraží v Olomouci. V ní dokonce našla podezřelý předmět, celý koridor pak kvůli jeho ohledání stál.

Všechny vlaky zmíněných soukromých společností, které byly v pondělí ráno na trase, byly nuceně mimo provoz. Anonym nahlásil bombu v osm ráno a měla vybuchnout 180 minut po oznámení. Některé vlaky ze stanic proto ani nevyjely.

Na „propuštění“ čekala ve vlaku RegioJetu v Hranicích na Moravě i skupina příznivců skupiny Hillsong, která míří na její koncert do Popradu.

Spoje měly více než hodinu zpoždění.
Anonym ve vlacích RegioJetu a Leo Expressu nahlásil bombu. Měla vybuchnout...

„Snažíme se kontaktovat pořadatele, aby začátek koncertu posunuli - právě z důvodu zpoždění. Nevíme, zda se to podaří, ale snažíme se ve všech směrech dělat maximum,“ uvedl už dříve odpoledne mluvčí firmy Aleš Ondrůj.

Policie nařídila evakuaci cestujících, následovat měly pyrotechnické prohlídky vlaků. Leo Express svým zákazníkům vrátí peníze za jízdné, náhrady plánuje i RegioJet.

„Výše zpožděná nás velmi mrzí, snažili jsme se maximálně postup koordinovat s policií, ale bez jejich pokynu a garance stoprocentní bezpečnosti nebylo možné vlak dříve vypravit,“ dodal mluvčí Ondrůj.

Lidovky.cz
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť
OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť

Zimní počasí naši pleť neúměrně zatěžuje. Chlad a vítr ji poškozují a vysušují. Ztrácí tak důležité živiny, které je třeba doplňovat. Jak udržet pokožku zdravou a krásnou i v tomto nevlídném počasí? Své tipy prozradila Miss Face Czech Republic Nikola Uhlířová.