Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 12 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

České dráhy od neděle obnoví provoz čtyř linek, očekávají postupný nárůst cestujících

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Iveta Lhotská, MAFRA

Praha České dráhy obnoví od neděle provoz na části dálkových linek. Jde o linky z Prahy do Břeclavi, Chebu, Karlových Varů a na Valašsko. Další linky bude dopravce obnovovat postupně podle poptávky cestujících i objednatelů spojů. Společnost o tom v pátek informovala v tiskové zprávě. Provoz postupně obnovují i ostatní dopravci.

„V neděli obnovujeme první skupinu vlaků. Společně s Ministerstvem dopravy ČR, které spoje objednává, tak reagujeme na ukončení režimu omezení pohybu obyvatel a očekávaný postupný nárůst počtu cestujících,“ uvedl pověřený náměstek ČD Jiří Ješeta.

Upozornil že ve vlacích budou nadále platit hygienická opatření kvůli koronaviru. Ve vlacích zatím nebude podáváno občerstvení a nebude možná ani rezervace míst.

Do provozu vyjedou spoje z Prahy přes Plzeň do Chebu, dále z Prahy přes Brno do Břeclavi, z hlavního města přes Ústí nad Labem do Karlových Varů a Chebu a Valašský expres v úseku z Prahy přes Olomouc do Horní Lidče. Na koleje se tak vrátí i prémiové vlaky Českých drah railjety a pendolina.

Postupné obnovování provozu plánují i ostatní dopravci. V následujících dnech nasadí část svých zrušených vlaků RegioJet a Leo Express, kteří začali i s prodejem jízdenek na léto. Dopravci zároveň očekávají, že provoz by se měl vrátit do plného rozsahu před krizi asi v polovině června. Vedle vlaků začíná obnovovat provoz i autobusové doprava, své pozastavené linky se chystá nasadit Arriva.

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

Peugeot 206 a Renault Clio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...