24. července 2012 15:00 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Chomutovské letiště bude mezinárodní

Letiště v Chomutově bude mezinárodní.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letiště v Chomutově bude mezinárodní. | foto: www.vrtulnik.cz

PRAHA Letiště Aeroklubu Chomutov se dvěma travnatými přistávacími drahami bude mezinárodní. Návrh schválil Úřad pro civilní letectví i policie, nyní by mu tento statut měla udělit vláda svým usnesením. Informaci přinesl server E15.cz.

"Zatím nám to přinese práci navíc v podobě dovybavení řídicí věže. Věříme ale, že se v regionu najde dost klientů, kteří služby mezinárodního letiště využijí," řekl serveru Ondřej Jungmann, zástupce náčelníka chomutovského aeroklubu, který letiště o rozloze 40 hektarů provozuje.

ČTĚTE TAKÉ:

S nárůstem letů se nepočítá

Jeho členové si od získání statutu mezinárodního letiště slibují vyšší příjem ve formě poplatků za hangárování a lepší pozici při získávání financí na stavbu nové asfaltové ranveje. S velkým nárůstem letů však podle Jungmana nepočítají.

Chomutovské letiště získá právo mezinárodního provozu jako devatenácté. Stane se také hraničním přechodem, kde budou mít policisté a celníci svou kancelář, cestující budou ale odbavovat jen na objednání.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz