29. října 2016 7:54 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Dálnice D1 bude od půlnoci obousměrně uzavřena kvůli demolici mostu

Dálnice D1 směrem na Brno | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dálnice D1 směrem na Brno | foto: MAFRA - ANNA VAVRÍKOVÁ

JAŽLOVICE Ze soboty na neděli začne obousměrná uzavírka dálnice D1 mezi kilometry 9,4 a 15,7. Důvodem je demolice nadjezdu u obce Jažlovice, který je v dezolátním stavu. Informoval o tom mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Uzavírka potrvá podle předpokladů do nedělní šesté hodiny ranní. Pro řidiče je vyznačena objížďka vedoucí od exitu 10 Modletice až k exitu 15 Všechromy, je stejná pro oba směry dálnice.

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap


Před úplnou uzavírkou i po ní musejí řidiči počítat s dopravními omezeními, podle ŘSD bude doprava v obou směrech svedena do jednoho jízdního pruhu. Omezení potrvají až do 5. listopadu.

Most byl vybudován ve 40. letech minulého století, stavby z té doby jsou kvalitně udělané a většinou se těžko bourají. V současnosti je ale most už ve špatném stavu a odpadávají z něj na dálnici kousky betonu. Hrozí tak, že poškodí vozy nebo způsobí nehodu.

ČTK