24. března 2019 11:59, aktualizováno  15:22 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Dálnice D10 je na sedmém kilometru opět otevřená, došlo i na práce plánované na jindy

Dálnice (ilustrační snímek). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dálnice (ilustrační snímek). | foto: Veronika Krejčí, Lidovky.cz

Svémyslice (u Prahy) Uzavírka dálnice D10 na 7. kilometru kvůli bourání mostu se protáhla na více než 18 hodin. Podle původních předpokladů měla být dálnice u Svémyslic otevřena v neděli dopoledne. Směr na Prahu se nakonec podařilo otevřít kolem 14:00 a směr na Turnov zhruba o hodinu později. Potvrdil to i policejní mluvčí Pavel Truxa.

Úplná uzavírka dálnice začala v sobotu kolem 20:00. Podle původních předpokladů měla být otevřena v neděli kolem 10:00. Silničáři pak ale několikrát oznámili, že se uzavírka prodlužuje. Nakonec prováděli i práce, které byly naplánovány na příští víkend. Silnici už tak nebude příští týden třeba uzavřít, uvedl Jiří Procházka z krajského silničního dispečinku.

Ještě v neděli odpoledne budou v místě na dálnici platit dopravní omezení, a to kvůli úklidu a montování svodidel. Auta mají jezdit kvůli dokončovacím pracím v obou směrech jedním jízdním pruhem. Podle webu www.dopravniinfo.cz se od 14. kilometru ve směru na Prahu odpoledne tvořily kolony.

Přípravné práce na mostě začaly před několika dny, po úplném zbourání bude postaven nový most. Hotovo by mělo být v září. Investorem stavby je Středočeský kraj.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!