29. listopadu 2017 7:16, aktualizováno  10:14 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Při ranní nehodě na dálnici D7 zemřel řidič osobního vozu

Nehoda - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda - ilustrační foto. | foto: ZZS HL. M. PRAHY

STŘEDOKLUKY Při ranní srážce osobního a nákladního auta na dálnici D7 u Prahy zemřel řidič osobního vozu, jeho spolujezdec byl se zraněním převezen do nemocnice. Dálnice byla kvůli havárii na pátém kilometru ve směru na Prahu přes tři hodiny uzavřena. Nehodu, která se stala u Středokluk, kvůli úmrtí jednoho z účastníků vyšetřuje kriminální policie, uvedli policejní mluvčí Jana Dětská a mluvčí hasičů Ladislav Holomčík.

Nehoda se stala kolem 6:00, osobní vůz narazil zezadu do kamionu. „Řidič osobního vozu utrpěl zranění neslučitelná se životem,“ řekla ČTK mluvčí.

Podle Holomčíka najel osobní vůz do kamionu ve vysoké rychlosti. Na místě kromě středočeských hasičů zasahovali také hasiči z Prahy, povolána byla i jednotka z letiště Václava Havla. „Na místě zasahoval vrtulník, proto byl chvíli uzavřený i směr od Prahy,“ řekl Holomčík. Hasiči museli cestující z osobního automobilu vyprostit pomocí hydraulického zařízení.

Na dálnici se tvořily kolony, řidiči mohli sjíždět u Buštěhradu nebo Středokluk a místo objet přes Kněževes. I na objízdné trase se vytvořila pomalu jedoucí kolona.

ČTK