Sobota 5. prosince 2020svátek má Jitka 7 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Doprava na letiště Václava Havla kolabovala. Spoje nabíraly zpoždění v kolonách

Tři autobusové spoje na letiště nabírají až hodinové zpoždění. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tři autobusové spoje na letiště nabírají až hodinové zpoždění. | foto: Twitter

PRAHA Autobusové linky 119, 100 a 191, které směřovaly na pražské letiště Václava Havla nabírají v pondělí ráno až šedesátiminutové zpoždění. Důvodem bylo podle zástupců Pražské integrované dopravy frézování vozovky na trase spojů v kombinaci s nerespektováním dopravního značení ze strany řidičů osobních automobilů.

V ulici K Letišti, kterou linky jezdící na letiště hojně využívají, se frézuje vozovka. Právě u autobusových spojů mířících na letiště to způsobilo masivní zpoždění, ulice má být totiž uzavřena jen pro veřejnou dopravu. Ulicí však projížděli i řidiči osobních automobilů.

„O situaci na místě nemáme podrobné informace. Máme hlášené frézování vozovky v ulici K Letišti, zároveň máme hlášení, že řidiči nerespektují dopravní značení, což situaci příliš nepomáhá,“ řekl serveru Lidovky.cz tiskový mluvčí Pražské integrované dopravy Filip Drápal.

Podle Drápala se situace bude řešit operativně v součinnosti s policií. Osobní auta by totiž neměla v ulici K Letišti vůbec být. Řidiči se dle všeho snaží vyhnout ucpané ulici Evropská a cestu si snaží krátit právě přes frézovanou komunikaci, kterou by měly využívat jen autobusy. 

Policie by řidiče osobních automobilů měla odklánět. Podle Drápala jsou na vině právě řidiči, kyvadlová doprava by bez nich na místě fungovala optimálně.

Podle informací Pražské integrované dopravy se po zapojení policistů dopravní situace na místě stabilizuje. Kolony však stále trvají. Podle dopravní policie byla na místo povolána servisní společnost. Ta by měla prodloužit intervaly na semaforu, který řídí kyvadlovou dopravu. Technici společnosti však taktéž stojí v koloně.

Michal Bernáth

Autor

Michal Bernáthmichal.bernath@lidovky.czČlánky

Plaga: Stát zaplatí doučování slabších žáků, zvažujeme školu o prázdninách

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Příští týden by už konečně mohlo být zřejmé, kdy se minimálně prvňáčci a druháci vrátí do školních lavic. Do konce...

Covid může zabíjet i kvůli přehnané imunitě. V ohrožení nejsou jen oslabení

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Většina nakažených vyleží covid-19 doma. Pro část pacientů s vážným průběhem je ale koronavirus doslova zabijákem. Tedy...

ANALÝZA: Mlčenlivá pomsta. Američané se bojí říkat, co si myslí, ukázaly volby

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Amerika odvolila a nikdo nevěděl, kdo vyhrál, i když Joe Biden to pak začal mít stále více na dosah, byť jen o nos. Ale...