20. dubna 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Francouzům se ztratilo 150 vagonů, železničáři je hledají za odměnu

Vlak francouzské společnosti SNCF. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak francouzské společnosti SNCF. | foto: Reprofoto

PAŘÍŽ Kontrola na francouzských železnicích přinesla zarážející výsledky. Národnímu dopravci SNCF totiž v evidenci chybí až 150 převážně nákladních vagonů. Není jasné, zda je někdo ukradl, nebo se jen „ztratily“, zaměstnanci drah mají každopádně za každý objevený vagon přislíbenu odměnu 80 eur (přes dva tisíce korun).

Podobně jako v Česku se francouzské dráhy potýkají s nájezdy sběračů drahých kovů, které stojí dopravce až 30 milionů eur ročně (775 milionů korun), poslední inventura však odhalila mnohem závažnější ztráty.

Jak informuje server RTL.fr, tamní železničáři nově pátrají po 150 převážně nákladních vagonech. Dohledat je na více než 30 000 kilomerů francouzských kolejí je mají právě zaměstnanci drah.

ČTĚTE TAKÉ:

Motivovat je má odměna 80 eur za informace o jednom vagonu doplněné o fotografii. Pomoci v pátrání jim má seznam chybějících vagonů s registračním číslem, datem a místem, kde byly naposledy spatřeny.

Akce s názvem „WANTED: Hledáme ztracené vagony“ se může účastnit více 60 tisíc zaměstnanců i v pracovní době, nesmějí však zanedbávat své pracovní povinnosti.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!