10. listopadu 2016 11:20 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Jančura mluvil o ‚zločinném spiknutí‘, kritizoval ČVUT. Teď se musí omluvit

Majitel Student Agency Radim Jančura představil nové vozy své taxislužby Tick... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Majitel Student Agency Radim Jančura představil nové vozy své taxislužby Tick... | foto:  František Vlček, MAFRA

BRNO Podnikatel Radim Jančura se musí omluvit Českému vysokému učení technickému v Praze (ČVUT) za výroky v médiích, rozhodl ve čtvrtek brněnský krajský soud. Podle školy poškodil její dobrou pověst výroky, které zazněly v České televizi. Podle Jančury však jeho slova na ČVUT nemířila.

Majitel skupiny Student Agency v pořadu Otázky Václava Moravce zhruba před dvěma lety řekl, že pokud některé projekční firmy potřebovaly na určité projekty „kulaté razítko“, mohly se obrátit právě na pražské ČVUT.

Ostře kritizoval práci dopravního experta z ČVUT Františka Lehovce, hovořil také o „zločinném spiknutí“. U soudu se před týdnem proti žalobě hájil tím, že jeho výroky nemířily na ČVUT.

„Mým cílem nebylo v žádném případě poškodit pověst ČVUT. Naopak jsem upozornil, že jsou zde lidé, kteří mají způsobilost tuto pověst poškodit,“ řekl známý podnikatel. Doplnil, že v pořadu svými výroky vyjádřil snahu chránit čest ČVUT.

Podle právní zástupkyně vysoké školy Veroniky Ordnungové se žalovaný vyjádřil velmi neobratně, což poškodilo pověst ČVUT.

„Pokud se pan žalovaný domnívá, že pochybili jednotlivci na ČVUT, měl by volit jiná slova. ČVUT ročně vydává stovky odborných posudků a prohlášení žalovaného ji poškodilo,“ uvedla už dříve právnička.

Radim Jančura se v minulých měsících prostřednictvím billboradů či polepů svých autobusů vymezil i proti některým českým politikům, zejména vůči Michalu Haškovi a Milanu Chovancovi (oba ČSSD).

Společnost Student Agency si pořídila 45 autobusů Irizar i8. Na snímku majitel...
Billboard antikampaně Radima Jančury proti hejtmanovi Michalu Haškovi
ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?