29. května 2015 12:05 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Jančura následuje konkurenci. Do Krakova zamíří i žluté autobusy

Autobus Student Agency na dálnici D1 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobus Student Agency na dálnici D1 | foto: Student Agency

BRNO Krakov se pro české dopravce stal velmi atraktivní lokalitou. Své autobusy tam bude od 12. června posílat i Student Agency podnikatele Radima Jančury. Před ním tam už silniční spoje začaly vypravovat Leo Express a následně i České dráhy.

Nová „žlutá“ linka povede z Ostravy do polských měst Katovice a Krakov, kde skončí na tamním letišti. Student Agency nasadí denně jeden pár spojů. 

Nedá se ale říct, že Jančurova firma je na trati úplným nováčkem. Připravovaná linka totiž doplní nabídku společnosti TigerExpress, s níž Student Agency na dopravě do Polska spolupracuje.

Shodou okolností jde o dopravce, kterého založil současný mluvčí Student Agency Aleš Ondrůj.

Velké množství cestujících míří z Ostravska především na krakovské letiště. Dopravce zajistí návaznost na vlaky svého RegioJetu z Prahy a severozápadu Slovenska a na autobusovou linku z Brna a Olomouce. 

„Řada lidí volí polská letiště jako začátek cest do zahraničí a jejich množství stále roste, proto roste i poptávka po spojení na tato letiště,“ řekla Ivana Kašická, která ve Student Agency vede autobusovou sekci.

Spolu s TigerExpressem přepraví na této trase tři tisíce lidí za měsíc. U obou dopravců si lze koupit jednu jízdenku i na cestu z Prahy či ze Žiliny při kombinaci dopravních prostředků. Z Ostravy do Krakova lze cestovat za 250 korun, z Prahy za 440. 

Nový pár spojů bude vyjíždět z Ostravy v 9.55 a z Krakova ve 14.15.

Lidovky.cz, ČTK