26. září 2011 7:57 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Káva a internet zdarma. RegioJet zahájil provoz

Stevardky a stevardi společnosti RegioJet  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stevardky a stevardi společnosti RegioJet |

HAVÍŘOV  Soukromý železniční dopravce RegioJet ze skupiny Student Agency v pondělí zahájil provoz vlaků na trase Havířov - Ostrava - Olomouc - Praha. První spoj vyjel v 05:20 z Havířova. RegioJet tak začal konkurovat Českým drahám.

Denně budou jezdit tři spoje RegioJetu každým směrem. Výhledově by trať mělo obsluhovat šest vlakových souprav s 18 spoji denně. Českým drahám chce RegioJet konkurovat také poskytovanými službami, nabízí bezplatné bezdrátové připojení k internetu a zdarma denní tisk a nápoje.

Cena základního jízdného koupeného buď ve vlaku, nebo na nádraží, se vyšplhá u RegioJetu na 420 korun. Jízdné mezi Prahou a Ostravou prostřednictvím takzvané kreditní jízdenky cestujícího vyjde na 230 korun.

ČTĚTE TAKÉ:

Podmínkou je bezplatná registrace na stránkách dopravce. Za 295 korun budou cestovat lidé využívající otevřenou jízdenku, kteří si online nebo textovou zprávou bezplatně rezervují místenku.

Konkurenční České dráhy nabízejí pro spoje na trati Praha - Ostrava základní jízdné 438 korun, s In-kartou 25 prodávají jízdenku za 329 Kč a s dražší In-kartou 50 za 219 Kč.

Vlak společnosti RegioJet s majitelem skupiny Student Agency Radimem Jančurou
Vlak dopravce RegioJet dnes poprvé vyjel na trať


Kromě RegioJetu chce Českým drahám na frekventované trase Ostrava - Praha konkurovat i společnost Leo Express podnikatele Leoše Novotného. Má v plánu vyjet na trať v prosinci 2012.

ČTK, Lidovky.cz

Vaše děti ho budou milovat! Vyrobte jim vlastní bublifuk
Vaše děti ho budou milovat! Vyrobte jim vlastní bublifuk

Trávíte s dětmi prázdniny a sháníte tipy na aktivity? My si doma občas hrajeme s bublinami, což moje kluky moc baví. Rádi je vyfukují, koukají, jak je tvořím já a praskají je.