14. července 2016 11:08 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Konečná stanice Kovošrot. Českým tramvajím na Ukrajině nevymazali displej

České tramvaje v ukrajinském městě Mykolaiv. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy České tramvaje v ukrajinském městě Mykolaiv. | foto: FacebookReprofoto

PLZEŇ/MYKOLAIV České tramvaje v ukrajinském městě Mykolaiv končí svou jízdu ve stanici Kovošrot. Alespoň podle fotografie, která koluje na Facebooku u milovníků hroadné dopravy. „Jedná se o nešťastnou náhodu,“ tvrdí plzeňský dopravní podnik, který tramvaje na Ukrajinu prodal.

Loni opustilo Plzeň jedenáct vyřazených tramvají T3M, které zamířily do ukrajinského města Mykolaiv. Prošly sice drobnou úpravou, ponechaly si však klasickou žlutou barvu typickou pro tramvaje jezdící v Plzni.

Fanoušky dopravních prostředků ale zaujala jiná věc. Podle fotografie, která se objevila na sociální síti Facebook, končí vozy svou jízdu ve stanici Kovošrot.

„Tramvaje byly několik měsíců vyřazeny z vozového parku a na informační ceduli měly vždy své evidenční číslo a kovošrot jako informaci, že se jedná o vyřazené vozidlo,“ popsala mluvčí plzeňského dopravního podniku Kateřina Fránová.

Ta zároveň odmítla, že se jedná o vtip českých techniků, jak se někteří diskutující na sociálních sítích domnívali.

„Ukrajinské město si vozy zakoupilo bez palubního počítače s tím, že mají nebo plánují svůj systém. Rozhodně to není tak, že se nedá informační panel přepsat. Podle mých informací je to v kompetenci i možnostech ukrajinských kolegů,“ upozornila Fránová.

jzlJakub Zelenka

Najdete na Lidovky.cz