23. března 2009 8:54 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Koupit ČSA chce i společnost Air-France

Letadlo Airbus A321 společnosti Air France. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo Airbus A321 společnosti Air France. | foto: Reprofoto

PRAHA Uskupení Air France-KLM se dnes přihlásí do tendru na získání státního podílu 91,5 procenta v Českých aeroliniích. Vzhledem k tomu, že uzávěrka nabídek do tendru na ČSA je dnes v poledne, společnost nechává své rozhodnutí opravdu na poslední chvíli. Již v pátek svou nabídku podalo konsorcium firem Unimex Group a Travel Service. Zájem zopakovala i skupina Odien a již dříve se o aerolinie zajímal ruský Aeroflot.

"Společnost Air France-KLM k dnešnímu dni podává své vyjádření zájmu, aby jí byl umožněn přístup k podrobnějším informacím v rámci procesu privatizace ČSA," uvedla firma v dnešním prohlášení. Ministerstvo financí ČR podle této zprávy neočekává do června žádné závazné nabídky, jelikož do této doby bude uchazečům umožněno realizovat hloubkovou kontrolu ve firmě.

ČSA by měla získat nového vlastníka do letošního podzimu. Rozhodujícím kriteriem pro výběr má být cena. Ta by se podle odborníků mohla vyšplhat mezi čtyři a pět miliard Kč.

ČTK