8. srpna 2017 17:27 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Opilý stevard Travel Service zdržel let z Korfu do Brna o pět hodin. Společnost ho vyhodila

Boeing 737-800 společnosti Travel Service. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Boeing 737-800 společnosti Travel Service. | foto: Vojtěch Gibiš, Lidovky.cz

PRAHA V noci na úterý museli cestující čekat déle než pět hodin na let společnosti Travel Service z Korfu do Brna. Podle zjištění ČT způsobila zdržení údajná opilost člena posádky. Mluvčí Travel Service uvedla, že firma vedoucího kabiny vyhodila a podá na něj trestní oznámení.

Dle cestujících byl alkohol ze stevarda cítit. Choval se zmateně, podle cestujících nebyl ovšem jediný, kdo se choval podezřele. „Letuška oznámila, že letíme z Burgasu do Brna místo z Korfu, jako by nebyla schopná dopovědět větu, byla úplně rozhozená,“ uvedla cestující. Alkohol byl však zjištěn pouze u stevarda.

„Pak nastoupil ten druhý člověk, ten, který byl viditelně opilý. Ten řekl nejdřív Burgas, pak se opravil, že z Heraklionu,“ popsala pro Českou televizi jedna z cestujících. Potom stevard na dvacet minut zavřel v kabině s pilotem. „Prostě se tam zavřeli a my nevěděli, co se děje,“ uvedla.

Mluvčí Travel Service Vladimíra Dufková potvrdila informace od cestujících, že příčinou obřího zpoždění byla opilost jednoho člena posádky.

Turisté z Korfu do Brna měli odletět před jednou východoevropského letního času. Místo toho se cestující nuceně zdrželi a letěli až po šesté ráno.

„Před plánovaným odletem linky QS1417 byl velitel letadla upozorněn dalším členem posádky na nestandardní chování jednoho ze stevardů. V souladu s přísnými interními pravidly zajistil provedení zkoušky na alkohol u všech členů posádky. Potvrdila se u tohoto člena, u dalších byla negativní,“ uvedla mluvčí.

Dodala, že šlo „o fatální selhání jednotlivce“, které bylo „důvodem k okamžitému zrušení pracovního poměru“. Travel Service připravuje na svého, nyní již bývalého zaměstnance trestní oznámení.

Najdete na Lidovky.cz