Čtvrtek 3. prosince 2020svátek má Svatoslav 0 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Míříte do světa? Projděte si přehled vyhledávačů nejlevnějších letenek

Nákup letenek po internetu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nákup letenek po internetu. | foto: Shutterstock

PRAHA V dalším díle seriálu serveru Lidovky.cz přinášíme tipy na užitečné vyhledávače levných letenek, díky kterým si můžete velice snadno naplánovat cestu a ještě při tom ušetřit.

Nejlevnější cestou k letenkám bývá nákup bez prostředníků přímo na stránkách aerolinek. U těch nízkonákladových často ani nemáte jinou možnost, protože například irský Ryanair s rezervačními systémy třetích stran obvykle nespolupracuje.

O specifikách nákupu letenek u nízkonákladových dopravců se dočtete v dalším díle našeho seriálu, nyní vám přinášíme přehled důmyslných vyhledávačů a rezervačních systémů, díky nimž můžete stlačit své cestovatelské náklady na minimum.

Vyhledávání levné letenky na Skyscanneru.

Ukázka vyhledávání měsíčního přehledu cen letenek do vybrané destinace. V tomto případě Praha-Barcelona v srpnu 2013.

Užitečným nástrojem na vyhledávání je zejména pro začínající cestovatele server SkyScanner.cz nabízející mimo jiné také jednoduchý měsíční přehled cen pro dané destinace, ze kterého hned zjistíte, ve které dny se do svého cíle dostanete nejlevněji. Stránky mají také svoji mobilní verzi, aplikaci pro chytré telefony a jsou v češtině.

Ještě jednodušší rozhraní najdete na webu WhichAirline.com, jenž však funguje pouze v angličtině stejně jako tradiční světový vyhledávač Kayak.com.

Před rokem se mzi významné vyhledávače dostal nadějný projekt Olivera Dlouhého SkyPicker.com. S šikovným vyhledávačem si vyberete svůj spoj přehledně na světové mapě, což zaujalo i zahraniční média jako New York Times nebo Le Figaro.

Velké servery s doplňkovým servisem

I ty největší české rezervační systémy zareagovaly na trend nízkonákladového cestování. Loni v říjnu spustila vyhledávání zaměřené na „baťůžkáře“ společnost Asiana. Služba Letuška Light potěší zejména garancí doletu do cílevé destinace. Pokud se tak jeden z letů zpozdí a cestující nestihne přípoj, Letuška mu zdarma nabídne náhradní let třeba i s klasickým leteckým dopravcem.

ČTĚTE TAKÉ:

A stranou nezůstala ani Student Agency. Nabídkou nízkonákladových dopravců rozšířila svůj portál Letenky.cz jen pár dnů po Letušce, nechybí přitom ani vyhledávání ve spojích irského Ryanair.

Přehledné vyhledávání i z okolních českých letišť (Mnichov, Vídeň, Budapešť, Milán) nabízí Pelikán.cz. Pokud navíc při objednávce zadáte promokód webu AkčníLetenky.com, výsledná cena se vám ještě sníží.

S předstihem, nebo na poslední chvíli?

A co radí profesionální lovci levných letenek? „Neomezovat se pouze na spoje z Česka, nýbrž se poohlédnout též po regionálních letištích za našimi hranicemi, odkud se lze přímými spoji dopravit do mnoha žádaných středomořských destinací za několik stokorun. Jako užitečný pomocník může posloužit například vyhledávač AZair.cz,“ řekl serveru Lidovky.cz provozovatel webu AkčníLetenky.com Lukáš Košík.

HLEDÁTE LEVNÉ LETENKY

Server Lidovky.cz přináší seriál o výhodném cestování po celém světě. Sledujte klíčové slovo Levné letenky a žádný z článkům vám neunikne.

David Eiselt z CestujLevně.com dodává, že při cestách po Evropě si většina lidí vystačí s jednou aerolinkou a kombinovat často není potřeba. „Ceny největších předních hráčů dosahují minima 1-2 měsíce před odletem (Ryanair, Wizzair). Oproti tomu easyJet, který z Prahy létá již do osmi destinací, poskytuje nejnižší ceny zpravidla při koupi s co největším předstihem,“ doplňuje Eiselt.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...