28. srpna 2018 17:07 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Na D1 u Prahy v sobotu skončí omezení kvůli rekonstrukci. Opravovat se začne opět na jaře

Na dálnici D1 u Prahy pokračovala rekonstrukce úseku mezi 11,7. a 16,7.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na dálnici D1 u Prahy pokračovala rekonstrukce úseku mezi 11,7. a 16,7.... | foto: ČTK

PRAHA Na dálnici D1 u Prahy v sobotu skončí omezení kvůli rekonstrukci vozovky mezi 12. a 16. kilometrem. Opravy jsou pro letošní rok hotové, stavbaři se na místo vrátí příští rok na jaře, uvedla v úterý mluvčí společnosti Eurovia Iveta Štočková v tiskové zprávě.

O posledním prázdninovém víkendu, kdy bývá na silnicích hustší provoz kvůli návratu lidí z dovolených, tak řidiči úsekem projedou bez omezení.

Dálnice bude volně průjezdná od sobotního rána, včetně nájezdů a sjezdů na 15. kilometru. „Na místo se vrátíme na jaře 2019, kdy budeme opravovat povrch dálnice D1 v úseku mezi 16. a 9. kilometrem ve směru z Brna do Prahy,“ dodala Štočková.

Omezení na D1 mezi 12. a 16. kilometrem začalo v červnu. V části dálnice ve směru na Brno dělníci kompletně vyměnili povrch vozovky včetně krajních betonových a ocelových svodidel, opravili odvodnění, dopravní značení, mosty a protihlukové stěny. Práce byly rozděleny do několika etap tak, aby byl v maximální možné míře zachován provoz.

ČTK