14. března 2018 8:14, aktualizováno  16:37 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Letuška trvala na tom, aby si cestují dala buldočka nad sebe. Pes v přehřátém úložném prostoru nepřežil

United Airlines | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy United Airlines | foto: wikipedia.org

WASHINGTON/PRAHA Pes zemřel během letu United Airlines, když letuška trvala na tom, aby byl umístěn do přehřátého úložného prostoru. Černý francouzský buldoček byl během pondělního letu z Houstonu do New Yorku umístěn do přepravky pro domácí mazlíčky. United Airlines přiznalo zodpovědnost za jeho smrt.

„Byla to nešťastná nehoda, ke které nemělo nikdy dojít,“ řekl zástupce aerolinky. Rodině vyjádřila „nejhlubší kondolence,“ napsala agentura AFP.

Třicetiletá pasažérka Maggie Gremmingerová, která seděla za majitelkou psa, řekla listu The New York Times, že majitelka dostala příkaz psa dát do úložného prostoru poté, co nastoupila s dvojicí dětí a nemluvnětem.

„Majitelka byla hodně neoblomná, toho psa nahoru do úložného prostoru dát nechtěla,“ řekla Gremminerová. „Říkala pořád ‚Můj pes je tady, ne, tohle je můj pes‘. Letuška jí ale stále žádala, aby ho dala nahoru, protože tam, kde byl, prý představoval nebezpečí, někdo o něj mohl prý zakopnout.“

Letuška posléze tvrdila, že nevěděla, že v přepravce byl pes. Majitelka ale tvrdí, že o tom letušku informovala a navíc, že pes i štěkal.

Jde o poslední v řadě problémů pro aerolinku United. Loni byl jeden z jejích pasažéru násilně vynesen z letadla. Incident tehdy získal velkou pozornost médií.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!