Sobota 16. ledna 2021svátek má Ctirad -3 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Pozemek u stanice metra D Olbrachtova získala ruská firma. Vydražila ho za půl miliardy

Exteriér stanice Olbrachtova z roku 2014. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Exteriér stanice Olbrachtova z roku 2014. | foto: Metroprojekt

Praha Téměř hektarový pozemek u plánované stanice metra D Olbrachtova v Praze na Pankráci, určený pro výstavbu, přechází do rukou realitní společnosti Velska. Jde o developera s ruskou stopou, napsal v úterý server E15 Premium.

Pozemek vydražil v srpnu za 497 milionů korun, což byl rekord v tuzemských on-line dražbách. Vydražitel měl na zaplacení 90 dnů, proto je jméno nového majitele známé až nyní. Podle návrhu metropolitního plánu bude moci firma na pozemku postavit budovu až o 12 podlažích.

„Akvizice ještě probíhá a výsledky dražby zatím nejsou podány k zápisu do katastru nemovitostí,“ řekl serveru jednatel Velska Oleg Čeremisin. Bez dalšího komentáře dodal, že zveřejnit plány s nemovitostí se firma teprve chystá. Katastr nemovitostí však podle E15 ukazuje, že na nemovitosti už byla vyznačena plomba. Zpravidla předznamenává změnu majitele.

DPP nyní provádí geologický průzkum stavby metra D a již zažádal o stavební...
Nástupiště stanice Olbrachtova - verze 2016. Metroprojekt ji vytvořil společně...

Pozemek je u křížení ulic Na Strži, Jeremenkova a Olbrachtova. Kromě dosavadních vlastníků se v katastru po zanesení plomby objevilo jméno společnosti Velska Asset Management ovládané společností Velska, píše server. Společnost v minulosti postavila poblíž metra Budějovická kancelářskou budovu Tetris a nedaleko Pražského povstání administrativní centrum Pankrác Prime, připomíná E15.

Jako majitelé firmy Velska jsou v obchodním rejstříku uvedené společnosti Nevezedek Limited a Carley Invest, píše E15. Nevezedek je jako takzvaná spící neboli neaktivní firma registrovaná v Británii. Carley Invest má registraci v Belize. Z veřejných databází nelze dohledat koncové vlastníky firem ovládajících společnost Velska, dodal server. Do roku 2016 byli jako podílníci Velska zapsáni Oleg Čeremisin a Igor Čeremisin pocházející z Moskvy. Ve stejném poměru, jakým si firmu dělili, je společnost aktuálně rozdělena mezi firmy Nevezedek a Carley Invest.

Parcela má 9356 metrů čtverečních. Na pozemku se nachází starší kancelářská budova, autoservis a parkoviště. Do budoucna se tam však počítá s novou výstavbou. Pozemek byl v srpnové aukci prodán za více než čtyřnásobek vyvolávací ceny. O pozemek u budoucího metra mělo zájem 16 kupců.

Trasa metra D se chystá řadu let, Praha ji už několikrát odložila. Stavba začne pravděpodobně na jaře 2021. V první fázi metro D spojí Pankrác a Písnici a následně povede na náměstí Míru.

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Zařiď to, nebo ti vypálím barák. Jak fungovala fotbalová chobotnice

Roman Berbr na mimořádné valné hromadě Fotbalové asociace ČR. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pro Náčelníka, jak mu přezdívají, bylo přichystáno pravé šampaňské, propiska s gravírovaným jménem Berbr, manžetové...

Tečka za čínskou érou. Skupina Lobkowicz řeší zavírání dalších pivovarů

Pivovar Klášter | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skupina Lobkowicz se zbavuje „těžkého nákladu“. V ohrožení jsou tři ze sedmi pivovarů. Kromě Uherského Brodu a Kláštera...