6. listopadu 2014 9:58 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Prachař opět nevybral šéfa ŘSD. Silničáře dál vede ’provizorní’ Křítková

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 2Diskuse
Antonín Prachař | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Antonín Prachař | foto: MAFRA - Petr Topič

PRAHA Neúspěchem skončilo další kolo hledání šéfa Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Ministr dopravy Antonín Prachař (ANO) nezvolil ani jednoho z kandidátů, kteří se dostali do jeho finálního výběru. Klíčový úřad, rozdělující desítky miliard korun, povede dál pověřená ředitelka Soňa Křítková.

Na konci ministr Prachař jednal se dvěma kandidáty a sliboval, že šéfa silničářů vybere do několika dnů. Nakonec se tak ale nestalo.

„Poté, co jsem se neztotožnil s koncepcí řízení od kandidátů v poslední době, zůstává pověřena vedením ŘSD Soňa Křítková,“ řekl pro Lidovky.cz Prachař. 

Jde o bývalou manažerku skupiny Agrofert, která však podle ministra nemá dostatečné vzdělání a zkušenosti v oboru. „Její kompetence nejsou nijak omezeny a může naplno vykonávat práce spojené s vedením organizace,“ popsal šéf resortu dopravy.

PSALI JSME:

Je to už podruhé za poslední dva měsíce, kdy hledání ředitele silničářů ztroskotalo. Ministr vzal výběr do svých rukou a oslovil několik desítek manažerů, většina ho však podle jeho slov odmítla. V nedávném rozhovoru pro Českou televizi řekl, že ve výběru zbyli už jen dva kandidáti. S ani jedním z nich se ale Prachař nedohodl.

Navíc postu šéfa silničářů dochází v poslední době k častému střídání. Od začátku roku se na ní vyměnili už čtyři manažeři.

Dálnice (ilustrační foto)

Na konci září Prachař zrušil výběrové řízení bez udání jasného důvodu. 

„Přestože o post generálního ředitele se ucházela řada kvalitních manažerů, ministr Prachař nakonec po vyhodnocení všech nabídek a po zvážení aktuální situace v ŘSD ukončil výběrové řízení,“ řekl tehdy mluvčí ministerstva Tomáš Neřold.

Jak dlouho povede Ředitelství silnic a dálnic Soňa Křítková, ministr neuvedl. „Hledání odborníka jsme nepřerušili, pokračuje nadále,“ dodal Prachař, o jehož setrvání v čele resortu se v poslední době často spekuluje.

Trápí jej výběrové řízení na provozovatele mýtného systému či právě obsazení šéfa ŘSD. Prachaře kritizoval mimo jiné jeho stranický šéf Andrej Babiš (ANO).

  • 2Diskuse
Michal Pavec

Autor

Michal Pavecmichal.pavec@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz