Sobota 7. prosince 2019svátek má Ambrož, Benjamin 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
28. listopadu 2019 11:11 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Pražská MHD se rozšíří o nové autobusové linky, další změní trasy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Wikipedia

PRAHA V hlavním městě budou zavedeny nové autobusové linky a další budou mít upravené trasy. Změny začnou platit od neděle 1. prosince 2019 například v Praze 5 a 14. ČTK to ve čtvrtek sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD. V lednu a v únoru pak budou opět upraveny jízdní řády.

Od 1. prosince začne jezdit například nová midibusová linka 153, která bude jezdit na Červený Vrch, ke hřbitovu na Malvazinkách nebo na Dívčí hrady v Praze 5. Rovněž midibusová bude nová linka 242 ze Zbraslavského náměstí přes Lipence do zastávky Dolní Černošice. V pracovní dny pojede v půlhodinových intervalech od 05:45 do 21:00. V úseku Zbraslavské náměstí - Lipence pojede pouze do 18:00.

Nová linka 171 pojede ze zastávky Depo Hostivař do Kyjí a přes Černý Most k nádraží v Horních Počernicích. Konečnou bude mít v zastávce Ve Žlíbku. Linka nahradí většinu dosavadní linky 223 a pojede denně.

Od obchodního centra na Černém Mostě bude jezdit linka 204, která pojede přes Chvaly a Nádraží Horní Počernice do Svépravic a Dolních Počernic. Odtud pojede po trase linky 224 na Sídliště Petrovice. Linka částečně nahrazuje zkrácenou linku 224. V pracovní dny bude mít interval 30 minut a večer a o víkendech 60 minut.

Prodlouženou trasu bude mít například linka 146, která nově pojede ze Spojovací na Želivského, nebo autobus číslo 194, a to o úsek Malostranská - Nemocnice pod Petřínem. Naopak zkrácena bude trasa linky 185 o úsek Palmovka - Letňany a kratší trasy budou mít také linky 223, 224 a 243. Linka 192 potom bude zcela zrušena.

Jízdní řády budou upraveny také v lednu a únoru příštího roku. V těchto měsících totiž jezdí MHD asi o 16 až 18 procent lidí méně než jindy.

Představitelé dopravního podniku (DPP) na konci října uvedli, že od ledna pak bude novinkou možnost sledovat příjezd autobusových spojů do zastávek. Informace bude DPP předávat do jednotné databáze a lidé je pak budou moci najít například v aplikaci PID Lítačka či dalších webových a mobilních aplikacích.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!