1. dubna 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Procestovat svět za pár korun? Seznam webů s nejlevnějšími letenkami

Dopravní letadlo (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní letadlo (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

PRAHA Plánujete dovolenou, nebo jen přemýšlíte, kam byste se letos vydali poznávat cizinu? Na serveru Lidovky.cz startuje nová série článků s tipy a radami, jak cestovat a utratit při tom co nejméně. Na začátek vám přinášíme seznam internetových stránek, na kterých najdete ty nejlevnější letenky do všech koutů světa.

Cestování letecky už dávno není výsadou jen těch movitějších. Zejména díky silné konkurenci a nástupu nízkonákladových dopravců padají ceny letenek strmě dolů a dovolit si je může opravdu každý.

A to zcela bez nadsázky, přes půlku Evropy můžete letět klidně i za dvacet korun se všemi poplatky a taxami. Což vyjde levněji než jedna jízdenka hromadné dopravy.

ČTĚTE TAKÉ:

Jedná se samozřejmě o omezené akční nabídky či dočasné chyby leteckých dopravců, o kterých se často dozví jen úzký okruh zkušených lovců levných letenek. Proto je důležité sledovat specializované weby, kde se 'lovci' sdružují a přinášejí ty nejžhavější nabídky s radami, jak dosáhnout těch nejlevnějších cen.

Lidé často narazí na zajímavý tarif náhodou. „Hledáte si letenku pro své potřeby a najdete nějaký zajímavý tarif. Buďto si ho necháte pro sebe, nebo se o něj podělíte prostřednictvím diskuzí s dalšími čtenáři a tím pomůžete ostatním splnit si sen,“ vysvětluje David Eiselt, provozovatel webu Cestujlevne.com.

New York za 1,5 tisíce? Akce jen na tři dny v měsíci

Nabídka tohoto webu z posledních dnů? Zpáteční letenka do jihošpanělského Alicante za 875 korun, zájezd na kanárský ostrov Tenerife za 6500 nebo daleký ostrov San Jose v Kostarice za 12 tisíc. „Ty nejzajímavější ceny letenek často bývají s odlety v zahraničí. I s přípoji však vycházejí ceny letenek daleko výhodněji než při klasické cestě z Prahy,“ dodává Eiselt.

„Dalším omezujícím faktorem jsou mnohdy spíše časové možnosti, kdy můžeme letět, například jen v rozmezí dvou týdnů v červnu. Ceny ve vytíženějších měsících bývají vyšší. Nikdy to však neznamená, že nebude mít člověk štěstí a nepřijde akce právě na jeho vysněnou destinaci a časové období,“ pokračuje lovec leteckých slev s tím, že například letenky do New Yorku za jeden a půl tisíce korun sice zní skvěle, za tuto cenu jsou ale k dostání jen na tři dny v měsíci.

HLEDÁTE LEVNÉ LETENKY

Server Lidovky.cz přináší seriál o výhodném cestování po celém světě. Sledujte klíčové slovo Levné letenky a žádný z článkům vám neunikne.

Jak výhodné letenky hledat a nakupovat, na co se při nízkonákladovém cestování připravit a proč se levné nabídky objevují, se dozvíte v dalších článcích, které v následujících dnech najdete na serveru Lidovky.cz.

Seznam webů s nejlevnějšími letenkami

Základním rozcestníkem lovce levných letenek je český web AkčníLetenky.com s rozsáhlou komunitou účastníků diskuzního fóra, kteří čile hledají a zasvěceně poradí. Není ale jediný, přesvědčte se sami:

Řada těchto českých serverů rozesílá blesková avíza na sociálních sítích Facebook a Twitter. Odebírání těchto kanálů je jedním z nejpohodlnějších způsobů, jak být v obraze a nepřijít o ty nejvýhodnější akce.

ZAHRANIČNÍ WEBY

mevMartin Nevyhoštěný

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz