Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Proklínaný Ryanair ukazuje vlídnější tvář. Zlevňuje drastické poplatky

Cestující vystupují z letadla nízkonákladového dopravce Ryanair na letišti Mošnov u Ostravy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cestující vystupují z letadla nízkonákladového dopravce Ryanair na letišti Mošnov u Ostravy. | foto: MAFRA – Alexandr Satinský

DUBLIN Irská letecká společnost Ryanair slibuje snížit poplatky za další zavazadlo a za přetištění palubní vstupenky. Jde o zatím nejodvážnější krok, k němuž firma sáhla ve snaze zbavit se pověsti, že poskytuje nekvalitní zákaznické služby. Opatření má být reakcí na jedny z nejčastějších výtek, které na největší evropské nízkonákladové aerolinky míří.

Ryanair cestujícím umožní vzít si na palubu druhé malé příruční zavazadlo, aniž by si účtoval poplatek navíc. Poplatek za přetištění palubní vstupenky se u zákazníků odbavených přes internet sníží ze 70 eur (zhruba 1800 korun) na 15 eur (zhruba 390 korun).

Standardní poplatek za zavazadlo firma sníží o polovinu na 30 eur (770 korun). Ryanair také umožní do 24 hodin opravit drobnější chyby vzniklé při rezervaci.

ČTĚTE TAKÉ:

Posedlost nízkými náklady firmě umožnila stát se jednou z největších aerolinek na světě. Loni firma přepravila na mezinárodních pravidelných letech více cestujících, než jakékoli jiné aerolinky. Akcionáři si ale podle agentury Reuters stěžují, že další růst firmy omezuje její pověstné špatné zacházení se zákazníky.

Ryanair chce v příštích pěti letech zvýšit počet zákazníků z 80 na 110 milionů a vedení firmy připouští, že společnost se musí zlepšit, aby se jí tento cíl podařilo splnit. Pozornost soustředila na zákazníky, kteří létají s konkurenčními nízkonákladovými přepravci jako je easyJet, a naopak odmítají Ryanair, protože jeho služby považují za špatné.

Šéf Ryanairu Michael O'Leary na valné hromadě akcionářů minulý měsíc slíbil "revoluci" v zákaznických službách. Pověst firmy tehdy dostala novou ránu, když Ryanair naúčtoval 188 eur za přeložení letu dublinskému chirurgovi, který při požáru v Anglii přišel o rodinu.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...