20. února 2012 8:37 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

RegioJet posiluje, z Prahy do Ostravy nasadí sedm vlaků

Vlak společnosti RegioJet s majitelem skupiny Student Agency Radimem Jančurou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak společnosti RegioJet s majitelem skupiny Student Agency Radimem Jančurou | foto: ČTK

BRNO Soukromý dopravce RegioJet Radima Jančury posílil o čtyři spoje svou železniční linku z Havířova do Prahy. V každém směru tak ode dneška pojede sedm vlaků, jeden bude zajíždět do Českého Těšína, Třince, Čadce a Žiliny.

Cestující mohou nově využít ranní spoj s odjezdem ve čtvrt na šest z Havířova přes Ostravu, Olomouc a Pardubice do Prahy i o víkendech, doposud jezdil jen v pracovních dnech. Naopak spoj, který vyjížděl krátce před půl sedmou ráno v sobotu a v neděli, bude jezdit i v pracovních dnech. Nově vyjede vlak RegioJet z Havířova také před půl třetí odpoledne. V opačném směru, tedy z Prahy do Havířova, budou díky novým spojům vlaky jezdit od půl osmé ráno do půl osmé večer v pravidelném dvouhodinovém intervalu.

ČTĚTE TAKÉ:

RegioJet vstoupil na český železniční trh loni v září, od kdy konkuruje Českým drahám (ČD) na lince z Prahy do Ostravy. Firma plánuje, že provozem na trase Praha - Ostrava vezme ČD až 400 milionů korun ročně na tržbách.

Mezi oběma dopravci se loni rozhořel spor, který skončil na stole antimonopolního úřadu. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začátkem letošního roku provedl v sídle Českých drah neohlášenou razii, při které zajišťoval důkazy. Firmu podezírá ze zneužití dominantního postavení na trhu a křížového financování.

Do konkurenčního boje na trase Praha - Ostrava se chystá pustit také LeoExpress podnikatele Leoše Novotného. Ten již od švýcarského výrobce Stadler zakoupil první vlak. Černožluté soupravy rozdělené podle komfortu do tří tříd mají začit vozit cestující v prosinci roku 2012.

Lidovky.cz, ČTK

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.