26. září 2014 12:30 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Škoda odkládá projekt malého auta pro indický trh, bojí se úřadů

Výroba modelu Superb v Kvasinách. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výroba modelu Superb v Kvasinách. | foto: Škoda Auto

Dillí Česká automobilka Škoda Auto omezí budoucí investice v Indii a odkládá projekt malého auta pro indický trh. Podle indického listu Business Standard to řekl šéf Škoda Auto India Sudhír Ráo. Čeští zástupci značky ale jeho prohlášení mírní a tvrdí, že místní šéf pouze poukázal na úskalí tamního trhu.

Indičtí šéfové Škody Auto poukazují na problémy a nejistotu pro podnikání v indickém automobilovém průmyslu, vesměs vytvářené státními orgány.

Sudhír Ráo upozornil například na potíže kolem dohody o transferu technologií nebo otázku placení spotřebních daní z prodejů se slevou.

PSALI JSME:

Poukázal také na nedávný případ, kdy indický antimonopolní úřad kvůli údajnému porušování hospodářské soutěže vyměřil pokutu čtrnácti domácím a zahraničním automobilkám včetně Škody.

"Pokud se tyto nejistoty zmírní a my budeme cítit větší jistotu, rádi bychom v budoucnu investovali více," řekl Ráo. Škoda Auto dosud v zemi investovala kolem 750 milionů eur.

Škoda Auto prodává v Indii vozy Octavia, Super a Yeti. Ve čtvrtek uvedla na indický trh modernizovanou verzi modelu Rapid.

Škoda prodala v Indii od roku 2001 do loňska více než 187 tisíc vozů. Superb uvedla firma na tento trh v roce 2004, Yeti v roce 2010.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz