Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt 3 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Uzavření metra pocítí hlavně turisté. Dopravní podnik se nebojí

Pracovník pražského dopravního podniku vysvětluje na náměstí Míru turistům změny v dopravě . | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pracovník pražského dopravního podniku vysvětluje na náměstí Míru turistům změny v dopravě . | foto: Martin Nevyhoštěný, Lidovky.cz

PRAHA Pražské metro A čeká od pátečního večera do úterý ráno výluka. Uzavření linky zkomplikuje pobyt v hlavním městě zejména turistům, trasa A totiž protíná většinu hojně navštěvovaných pamětihodností. Podle dopravního podniku by však potíže nastat neměly, v ulicích budou informátoři s letáky o náhradní dopravě.

Výluka začne v pátek 18. dubna od 17:30, vlaky se opět rozjedou v úterý ráno podle jízdního řádu. "Pro individuální turisty to komplikací může být. Důležité proto je, aby na turisticky vyhledávaných místech byli jazykově vybavení lidé, kteří jim vše vysvětlí a pomohou," řekla tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Kateřina Petříčková.

Cestovní kanceláře by podle ní problémy mít neměly, turisty vozí do hotelů autobusy a po městě je pak často vodí dobře informovaní průvodci. Podobný názor má ředitelka Pražské informační služby - Prague City Tourism Nora Dolanská.

ČTĚTE TAKÉ:

"Uzavření celé trasy metra A je pro cestovní ruch v období Velikonoc nevhodné. Do Prahy se v příštích dnech chystají stovky tisíc návštěvníků ze zahraničí i Čech a tato dopravní výluka jim může pobyt velmi zkomplikovat," uvedla Dolanská s tím, že lepší by bylo výluku naplánovat mimo turistickou sezónu. Podle PIS má do Prahy dorazit přes 200 tisíc turistů.

DPP však nepředpokládá, že by se měla situace vážně zkomplikovat. Do terénu vyšle na 25 informátorů, kteří budou schopni turistům poradit v cizím jazyce. Na letišti v Ruzyni pak budou dva infostánky, řekl mluvčí DPP Jiří Štábl.

Dále dojde ke kompletní výměně okolního štěrku, dřevěných pražců i veškerého kolejiva ve výhybce.

Dojde ke kompletní výměně okolního štěrku, dřevěných pražců i veškerého kolejiva ve výhybce.

Výluku naplánoval dopravce na Velikonoce, protože potřebuje na opravu výhybek ve stanicích Náměstí Míru a Dejvická tři dny v kuse. "Jde o sloučení tří prací do jedné, čímž ušetříme čas i finance," řekl Štábl. Využít květnové státní svátky prý nebylo možné proto, že připadají na čtvrtek, pátky jsou pracovními dny.

Pražský dopravní podnik při nadcházející výluce metra A opraví tři výhybky - dvě ve stanici Náměstí Míru a jednu ve stanici Dejvická, kde dělníci vymění i původní dřevěné pražce.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....