Středa 3. března 2021svátek má Kamil 11 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Z Prahy do Bratislavy letecky. ČSA obnoví přímou linku

Letoun ATR-72 společnosti ČSA. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letoun ATR-72 společnosti ČSA. | foto: Wikipedie.cz

BRATISLAVA České aerolinie (ČSA) v prosinci po více než dvou letech obnoví lety z Prahy do Bratislavy. Dopravce ze začátku nabídne šest zpátečních spojů týdně, od března příštího roku bude mezi oběma metropolemi provozovat s výjimkou soboty dva lety denně. Po příletu do Bratislavy budou stroje ČSA pokračovat v letu na nové lince ze slovenské metropole do Košic.

"ČSA je pro nás dlouholetým partnerem a jsme rádi, že tuto linku provozují právě ony. Věříme, že se spolupráce s nimi bude rozvíjet i ohledně dalších destinací," uvedl šéf bratislavského letiště Ivan Trhlík.

Spoje z Prahy do Bratislavy ČSA obnoví 11. prosince, na lety nasadí vrtulové stroje ATR. Na lince budou aerolinky provozovat po dvou zpátečních linkách v pondělí, ve středu a v pátek. Nabídku letů rozšíří na jaře příštího roku. ČSA současně zavedou letecké spojení mezi Bratislavou a Košicemi, na které nasadí stroje z obnovené mezinárodní linky.

"Slovensko je pro České aerolinie tradiční a přirozený trh, na kterém bychom chtěli být v budoucnu aktivnější. V současnosti můžeme cestujícím na Slovensku nabídnout produkty, po nichž se poptávka zvyšuje, ale které na trhu chybějí. To je hlavní důvod otevření nových spojení Českých aerolinií na Slovensku," doplnil v tiskové zprávě výkonný ředitel ČSA pro obchod a marketing Josef Sinčák.

Bratislavské letiště M.R. Štefánika je dlouhodobě ve stínu blízkého vídeňského letiště, které využívá i mnoha Slováků. Bratislava nemá přímé letecké spojení s řadou metropolí.

ČSA přestaly létat mezi Prahou a Bratislavou v létě roku 2011. Aerolinky tehdy nabízely přímé spojení z Bratislavy do šesti destinací, tyto lety ovšem v témže roce zrušily.

,

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!