Úterý 17. května 2022, svátek má Aneta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dozorčí radu společnosti ČEZ zřejmě povede exministr Říman

Ekonomika

  7:34
PRAHA - Premiér Petr Nečas vyšle do vedení dozorčí rady ČEZ šéfa svých poradců Martina Římana (ODS). Tuto funkci donedávna vykonával nynější ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek.

"Premiér tam (ve vedení dozorčí rady ČEZ) chce mít člověka, kterému stoprocentně věří. A to je Říman," sdělil Hospodářským novinám zdroj blízký premiérovi. Už v pátek vyšlo najevo, že jedno ze tří míst v dozorčí radě ČEZ obsadí bývalý ministr financí Eduard Janota, připomněl deník. Třetím členem rady se 12. srpna stane nový náměstek ministra průmyslu a obchodu. Na konkrétní osobě se však koaliční strany zatím neshodly.

Martin Říman

Martin ŘímanMartin Říman (49) byl ministrem průmyslu a obchodu ve vládě Mirka Topolánka mezi lety 2006 a 2009. V 90. letech působil jako ministr a dopravy a spojů ČR. Členem ODS je od roku 1991.

Podle informací deníku se ODS snaží uhájit křeslo náměstka pro energetiku, kterým je nyní Tomáš Hüner. Toho si na ministerstvo v roce 2006 přivedl právě Říman. Za jeho působení Hüner zastupoval resort v dozorčí radě ČEZ, ale po pádu Topolánkovy vlády byl odvolán.

Podle informací HN se s ním však na post vlivného "energetického náměstka" ministra průmyslu v ODS do budoucna moc nepočítá.

Stát ve společnosti ČEZ drží zhruba 70 procent. Za loňský rok inkasoval z rekordního zisku 51,9 miliardy Kč dividendu téměř 20 miliard korun. Letos předpokládá ČEZ kvůli nižším cenám elektřiny zisk kolem 47 miliard Kč.

Autoři: ,

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?
Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?

Podle diskuzí na eMimino.cz průměrná čtyřčlenná rodina utratila v roce 2021 za jídlo a drogerii průměrně 10-17 000 Kč. Tedy až 204 000 Kč ročně....

Mohlo by vás zajímat