Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Prodejce módy Zoot spojil služby s Alzou. Největší český e-shop poskytne prodejní síť a poprodejní servis

Ekonomika

  13:22aktualizováno  17:28
Praha - On-line prodejce módy a doplňků Zoot začal prodávat část svého sortimentu přes největší český e-shop Alza.cz. Od spojení si slibuje oslovení zákazníků i mimo tradiční módní sféru. Zákazníci na Alze naleznou z počátku základní kusy šatníku jako trika, kalhoty a bundy. Nabídne vlastní značky i produkty dalších výrobců. Postupně chce sortiment rozšiřovat. Alza díky spojení v pondělí otevřela kategorii móda, uvedla mluvčí e-shopu Daniela Chovancová

Výdejna e-shopu s módou Zoot.cz. foto: Zoot.cz

Na Alze má být zhruba 30 000 položek, kromě oblečení z kolekce Zoot nabídka obsáhne i značky Vero Moda, Only nebo Jack & Jones. „Spolupráce je nastavena formou dropshipmentu. Alza v tomto obchodním modelu vystupuje jako prodejce, poskytuje svůj poprodejní servis nebo služby call centra,“ uvedl místopředseda představenstva Alzy Petra Bena. Zoot už v roce 2018 navázal obdobné partnerství s e-shopem Mall.cz, na kterém má 6500 položek, upozornil Mall.

Zadlužený e-shop Zoot se v listopadu dostal poprvé do zisku, mohl by se dostat z insolvence

Alza měla podle Chovancové již dříve v sortimentu desítky položek, které by bylo možné zahrnout do kategorie oděvů. Šlo například o běžeckou obuv v oddělení sport nebo pracovní oděvy v kategorii hobby. „Módu jako takovou začíná Alza.cz prodávat právě dnes,“ uvedla.

Zoot v červnu spustil on-line tržiště, kde mohou své zboží prodávat další módní i kosmetické firmy. Partnerskou síť výdejen firma začala budovat zhruba před rokem, dosud se rozrostla na přibližně 130 poboček.

Vlastníkem obchodu Zoot je společnost Company New, která je součásti investiční skupiny Natland. Byla největším věřitelem Zootu, který předloni nezvládl financování svého provozu a výrazně se zadlužil. Soud v březnu za souhlasu věřitelů schválil reorganizační plán e-shopu. Company New v létě oznámila nákup minoritního podílu v módním e-shopu Different. Zakladatel firmy Different Milan Polák se zároveň stal akcionářem Company New a jejím novým výkonným ředitelem, tedy i Zootu.

Alza.cz podle Chovancové nabízí přes 400 000 položek, zhruba polovinu tvoří sortiment prodávaný přes dropshipment. Další statisíce produktů je možné si na Alze koupit v elektronické formě, jako jsou e-knihy či software.

Autor:

Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %
Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %

O někoho se opřít a nebýt v tom sama… To byl hlavní impuls, proč Anna Sedláková a Karolína Krejčová založily projekt Indiánky. Obě dvě slyšely ve...